Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zagrożona koronawirusem

Lublin i Województwo Lubelskie będą w 2020 roku organizatorami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Z uwagi na epidemię koronawirusa wiadomo już, że zaplanowane na koniec marca i początek kwietnia pierwsze rozgrywki – w piłkę ręczną oraz szachy – nie odbędą się w planowanych terminach.


O przesunięciu zawodów poinformował marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Terminy pozostałych wydarzeń sportowych realizowanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które mają odbywać się pod koniec kwietnia oraz w maju na razie pozostają bez zmian. Przypomnijmy, w Lublinie od 21 do 25 kwietnia rywalizować mają młodzi brydżyści, a od 28 kwietnia do 3 maja szermierze.

Pozostałe zawody rozegrane zostaną w Kraśniku (tenis stołowy, boks), Janowie Lubelskim (zapasy w stylu klasycznym), Chełmie (zapasy i siatkówka kobiet), Włodawie (zapasy w stylu wolnym), Białej Podlaskiej (piłka siatkowa mężczyzn, gimnastyka artystyczna i sportowa oraz akrobatyka), Łęcznej (badminton) i Puławach (taekwondo olimpijskie).
BAS