Ograli beniaminka ekstraklasy!

20-letni Sebastian Rak, który wiosną występował w Elanie Toruń podpisał  w piątek z Motorem dwuletni kontrakt. – Jestem ambitną osobą i chcę się rozwijać. Ten transfer to najlepsze, co mogło mnie obecnie spotkać. Motor to klub, który ma duże ambicje i aspiracje. Bardzo chciałbym pomóc w ich realizacji – młody pomocnik powiedział tuż po złożeniu podpisu pod umową

Piłkarze drugoligowego Motoru Lublin mają za sobą rozegrane już trzy gry kontrolne, wszystkie zwycięskie! Po wygranej przed tygodniem na bocznym boisku Areny Lublin z Siarką Tarnobrzeg 2:0, w środę podczas zgrupowania w Opalenicy pokonali trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska 1:0,  a w sobotę wracając z obozu rozprawili się w Pionkach
z Radomiakiem, wygrywając z beniaminkiem ekstraklasy 2:1. W każdym ze spotkań na listę strzelców wpisywał się po przerwie Krzysztof Ropski.

W meczu z Polonią oraz Radomiakiem w zespole Motoru zagrał już pozyskany przed tygodniem Brazylijczyk Vitinho. Po raz kolejny okazję pokazania się trenerowi Markowi Saganowskiemu mieli młodzi zawodnicy – 18-letni obrońca Adrian Dudziński z Unii Skierniewice i starszy od dwa lata pomocnik Sebastian Rak z Elany Toruń.

Obaj na tyle dobrze zagrali w spotkaniu z Polonią (podobnie było przed tygodniem w starciu z Siarką), że po środowym meczu w lubelskim klubie zadecydowano, że podpisane zostaną z nimi kontrakty, z Dudzińskim na rok (z opcją przedłużnia o kolejne dwa lata), a z Rakiem na dwa lata (z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy).

W meczu z Radomiakiem zagrali także czterej testowani, bardzo młodzi zawodnicy, kolejną szansę dostali Jakub Szuta (Tomasovia) i Damian Sędzikowski, a także 17- letni defensywny pomocnik Bartłomiej Kafel (Cracovia) i starszy o rok napastnik Cezary Polak (FCB Escola Varsovia).

– Ze sparingu na sparing wygląda to co raz lepiej. Szczególnie w 1. połowie było dużo fajnych zachowań zawodników nowych, którzy przyszli do zespołu – mówił po sobotnim meczu trener Marek Saganowski.

W najbliższą środę Motor zagra w Warce towarzyskie spotkanie z Hapoelem Tel Awiw, 13-krotnym mistrzem Izraela. BAS

Radomiak – Motor Lublin 1:2 (0:1)

Motor: Kiełpin – Dudziński, Błyszko, Wawszczyk, Moskwik,, Kołbon (37 Rak), Ceglarz, Vitinho, Kafel, Wójcik, Fidziukiewicz oraz po przerwie: Madejski – Janiszek, Zbiciak, Cichocki, Rozmus, Kusiński, Król, Rak, Ropski, Sędzikowski, Szuta, Polak.

Bramki: 0:1 Wójcik 19, 1:1 Leândro 55 z karnego, 1:2 Ropski 78.

Motor Lublin – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0)
Bramka: Ropski 47.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here