Okaż serce i podaruj coś od siebie

Niezwykła, ogólnopolska akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” prowadzona jest od wielu lat, także w Chełmie. Choć wielka uliczna zbiórka jest w tym roku odwołana to dary są przyjmowane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, a włączyły się w nią także chełmskie szkoły i przedszkola.

W ubiegłym roku ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię oraz wprowadzone obostrzenia komitet organizacyjny akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odstąpił od jej przeprowadzenia. W tym roku przypada jej 29. edycja. To jedna z największych akcji charytatywnych w kraju. Prowadzona jest z myślą o dzieciach i rodzinach będących w trudnej sytuacji życiowej.

Po raz kolejny przystąpił do niej Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie, w siedzibie którego tj. przy ul. Kolejowej 8 znajduje się oddział biura organizacyjnego akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” dla Chełma i powiatu chełmskiego. To tam można przynosić dary, które trafią do potrzebujących. Do akcji włączyły się także chełmskie przedszkola i szkoły, w których także prowadzona jest zbiórka żywności, środków czystości oraz nowej odzieży. Z uwagi na panującą epidemię odstąpiono od zbierania używanej odzieży oraz pluszaków. Akcja trwa do 18 grudnia br. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here