Okradał, udając wnuczka i policjanta

W Krasnymstawie zatrzymano 22-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego, który odpowiada najprawdopodobniej za serię oszust na wnuczka i policjanta.

Do zatrzymania oszusta doszło w połowie września. Na telefon stacjonarny 80-latki z powiatu kraśnickiego zadzwoniła młoda kobieta podająca się za policjantkę.

– Poinformowała ją o trudnej sytuacji wnuczki, która w wypadku samochodowym zabiła człowieka – informuje Katarzyna Glinka z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Dzwoniąca kobieta twierdziła, że, aby uniknąć 5-letniej odsiadki w więzieniu, potrzebuje 100 tys. zł i to w jak najszybszym czasie. – Seniorka w tle słyszała głos młodej, kobiety która prosiła o pomoc i przekazanie pieniędzy. Myślała, że to głos wnuczki – dodaje.

Po zapakowaniu w reklamówkę ponad 36 tys. zł, jakie miała w domu, zmanipulowana kobieta przekazała je taksówkarzowi, który podjechał pod jej mieszkanie. Jak ustalili policjanci, taksówkarz otrzymał takie zlecenie od oszustów.

– W wyniku podjętych działań kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Kraśnika zatrzymali w Krasnymstawie 22-latka. Mężczyzna ten odebrał pieniądze od taksówkarza – dodaje Glinka.

W ostatnich tygodniach na terenie naszego województwa lubelskiego doszło do co najmniej kilku podobnych oszustw, w których do seniorów kierowani byli nieświadomi procederu taksówkarze. 22-latek z powiatu chełmskiego został tymczasowo aresztowany. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy mężczyzna może usłyszeć kolejne 10 zarzutów oszustwa, w których łączne straty szacowane są na około 200 tys. zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here