Okradali naszych seniorów

Działali na terenie całej Lubelszczyzny. Dwóch fałszywych „wnuczków” w wieku 45 i 59-lat zostało zatrzymanych. Od starszych osób wyłudzili łącznie ponad 150 tys. zł.

Obaj to warszawiacy, byli już wcześniej notowani. Na widok lubelskich kryminalnych w stolicy otworzyli oczy ze zdziwienia. Nie próbowali uciekać.
Na cel obrali sobie mieszkańców miejscowości w województwie lubelskim, ale i okolicy. Dzwonili do seniorów i podawali się za wnuczka, krewnego czy policjanta. Przekonywali ich do przelania pieniędzy na podany przez telefon numer konta. Nadzorowaniem zakładania właśnie takich rachunków bankowych oraz kontrolowaniem wypłat środków finansowych zajmował się zatrzymany 45-latek (na zdjęciu). Werbował on też osoby, na których dane zakładane były konta. Jedną z nich był m.in. 59-letni warszawianin.

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd aresztował 45-latka na okres 3 miesięcy. Wobec starszego z mężczyzn zastosowano policyjny dozór.
Sprawa jest rozwojowa. Dotychczas zarzuty usłyszało 11 osób, ale nie jest wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Ustalono, że grupa przestępcza w latach 2014-2015 wyłudziła łącznie od pokrzywdzonych ponad 150 tys. zł. (pc)