Okroją, ale zrobią

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił już trzeci przetarg na remont ul. Sempołowskiej. W dwóch poprzednich oferty wykonawców oscylowały wokół kwoty 500 tys. zł, a na inwestycję przewidziano w budżecie 350 tys. zł.


Modernizacja ul. Sempołowskiej łączącej ul. Sławinkowską z ul. Jodłową to jeden z projektów wybranych do dofinansowania podczas głosowania ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on wymianę nawierzchni bitumicznej jezdni i ułożenie nowej kostki brukowej na chodnikach i zjazdach do posesji. Koszt prac skalkulowano na 350 tys. zł. Tymczasem zarówno w pierwszym, jak i w powtórzonym przetargu, najtańsze oferty opiewały na blisko 500 tys. zł. Urzędnicy zapewniali, że nie rezygnują z tej inwestycji, ale jej zakres będzie musiał zostać ograniczony.

– W porozumieniu z autorem projektu zostanie zmieniony zakres prac i ogłoszone ponownie postępowanie przetargowe, w celu skutecznego wyboru wykonawcy – zapowiadała Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Zapowiadany nowy przetarg ZDiM ogłosił w ubiegłym tygodniu. Remont ograniczono do ok. 2/3 długości ulicy – prace mają objąć odcinek od ul. Sławinkowskiej do wysokości posesji Sempołowskiej 17. Otwarcie ofert zaplanowano na 17 września. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here