Ola z „Razem” daje przykład

Aleksandra Grabarczuk, uczennica 8 klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie, ma powody do zadowolenia. Została podwójną laureatką wojewódzkich, przedmiotowych konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, a to oznacza zwolnienie z egzaminów z matematyki i języka angielskiego dla ósmoklasistów oraz przyjęcie do wymarzonej szkoły!

– Aleksandra, jako laureatka, uzyska najwyższą, pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z matematyki oraz z języka angielskiego, zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z podanych przedmiotów oraz przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności – podkreśla Sylwia Mazurek, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”.

Przygotowania do konkursów Ola rozpoczęła już od września, zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej poprzez indywidualne zajęcia z nauczycielami. – Chciałam się sprawdzić i wyszłam z założenia, że nawet jeśli nie uda się osiągnąć sukcesów, ta zdobyta już wiedza pozostanie ze mną i będę miała mniej nauki do egzaminów na koniec ósmej klasy – mówi Aleksandra Grabarczuk.

Do konkursu z matematyki Olę przygotowywał Kamil Powaga, natomiast z języka angielskiego – Agata Pasikowska-Kozioł.

– Moje zamiłowanie do nauk ścisłych pojawiło się po pokazach naukowych na UMCS, na które pojechaliśmy wspólnie z wychowawcą – opowiada Aleksandra. – To właśnie wychowawczyni, pani Jadwiga Rzeszot, zawsze mnie wspiera, motywuje i to dzięki niej uwierzyłam w swoje możliwości, i zgłosiłam się do udziału w konkursach.

Hobby Aleksandry jest również mitologia nordycka, dzięki której mogła rozwinąć swoje umiejętności lingwistyczne, ponieważ większość książek jest pisana w języku angielskim. – Osiągnięty sukces pozwoli mi dostać się do wymarzonej szkoły. Jestem bardzo wdzięczna moim nauczycielom, za czas, pomoc i wsparcie – podkreśla Ola, która w nowym roku szkolnym naukę chce kontynuować w I LO im. S. Czarneckiego.

Jej recepta na sukces w nauce? – Bardzo wiele staram się zapamiętać z lekcji. Jestem zawsze skupiona i to przynosi efekt – mówi Ola.

Uczennicę komplementują nauczyciele. – Aleksandra jest bardzo skromną osobą, zawsze skrupulatnie wywiązuje się z podjętych obowiązków, jest ambitną, wykazującą się szeroką wiedzą w różnych dziedzinach, sympatyczną, kulturalną, otwartą i chętną do dzielenia się wiedzą z innymi. Ponadto charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, wyczuciem taktu oraz życzliwością i uczynnością wobec innych – wychwala swoją wychowankę Jadwiga Rzeszot. – Ola bardzo poważnie podchodzi do realizacji obowiązku szkolnego oraz planuje swoją przyszłość edukacyjną poprzez uczestniczenie w zajęciach dodatkowych i w wielu konkursach szkolnych czy pozaszkolnych. Lubi wyznaczać sobie cele i je osiągać – wtrąca dyrektor Sylwia Mazurek.

Co istotne, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Chełmie wspiera uczniów zdolnych poprzez bogatą ofertę zajęć rozwijających, indywidualne lekcje jeden na jeden z uczniem zdolnym w oparciu o specjalnie dedykowane programy pracy, różnorodne koła zainteresowań od klasy 1 (taneczne, sportowe, plastyczne, czytelnicze) oraz liczne koła przedmiotowe (w tym językowe: j. angielski, niemiecki i francuski, zajęcia matematyczne, historyczne, polonistyczne).

Dla najlepszych uczniów prowadząca szkołę Joanna Gębal co roku funduje stypendia naukowe. – Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Oli. Widzieliśmy, jak bardzo była zaangażowana w przygotowanie do konkursów, jak wiele czasu poświęciła na przyswojenie potrzebnych wiadomości. Tym bardziej cieszy nas uzyskany tytuł laureata – podkreślają nauczyciele z „Razem”. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień z udziałem Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się w czerwcu br. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here