Olimpijczycy świętowali

W piątek w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie odbyło się spotkanie Rodziny Olimpijskiej. Okazja była szczególna, bowiem placówka z ul. Podzamcze świętowała jubileusz 20-lecia nadania szkole imienia Olimpijczyków Polskich.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Kalinowszczyzna, której przewodniczył ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców. Następnie, w szkolnych murach wspominano wydarzenie sprzed 20-laty, a także m.in. przypomniano, jak na przestrzeni ostatnich dwóch dekad pięknie sportowo urosła „23”.

Oczywiście nie mogło zabraknąć lubelskich olimpijczyków. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: srebrny medalista w sztafecie 4×100 m z Moskwy Leszek Dunecki, sprinterka, olimpijka z Seulu Ewa Pisiewicz, pięściarka Karolina Michalczuk z trenerem  Władysławem Maciejewskim, która jako pierwsza polska bokserka debiutowała w IO w 2012 r. w Londynie, znakomity pływak Mariusz Siembida, uczestnik igrzysk w Atlancie (1996) i Sydney (2000), a także trener zapasów Jan Godlewski. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here