Omega koronawirusowi nie odpuści

W 8. turnieju z okazji Święta Flagi w meczu o 1. miejsce Omega Przyjaciele pokonali 3:1 FC Maliki

2 maja na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 już po raz dziewiąty piłkarze-amatorzy mieli zagrać z okazji Święta Flagi. Dzień później na boisku na Felinie miał odbyć się już po raz 33. turniej 3. Majowy! Niestety, z uwagi na epidemię koronawirusa i związane z nimi obostrzenia zawodnicy na boisko nie wybiegli. – Z turniejów nie rezygnujemy i zapraszamy zespoły już w najbliższy weekend – mówi prezes Furman.


Od 4 maja Orliki, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, po blisko dwumiesięcznej przerwie zostaną już otwarte.– Wprawdzie na razie będzie można grać trzech na trzech, ale cóż, będziemy rywalizowali na mniejszych boiskach, jak inaczej się nie da, choć dla mnie decyzja o tak małej licznie zawodników dopuszczonych do treningów na Orliku jest zupełnym nieporozumieniem – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.

Redakcja „Nowego Tygodnia” będzie medialnie wspierała piłkarzy, którzy w sobotę i niedzielę przystąpią do rywalizacji. – Cieszę się, że tygodnik po raz kolejny będzie z nami, że pięknie za tydzień zrelacjonuje nasze zmagania – dodaje prezes Furman, przypominając zwycięzców sprzed roku. – W 8. turnieju z okazji Święta Flagi wystartowały cztery zespoły, które najpierw rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie czołowe drużyny zmierzyły się w finale.

O 1. miejscu w turnieju zadecydowały dopiero rzuty karnego, w których Omega Przyjaciele pokonali 3:1 FC Maliki, które wygrały rundę zasadniczą. Trzecie miejsce zajął Bayer Lublin, a czwarte FC Felin. W piłkarskich zawodach z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja najlepsza okazała się ekipa FC Wrońska, która w finale pokonała Omegę 4:1. Oba turnieje to były takie małe lekcje historii na boisku, które przydały się wszystkim.

Tu, na Orliku na Felinie, w ciszy i skupieniu, bez polityki, pokazaliśmy, że młodzi ludzie pamiętają, co te święta znaczą. Biel i czerwień to najpiękniejsze barwy na świecie, a konstytucja to matka praw i obowiązków i świętość dla obywateli. My tym turniejem o tej świętości przypominamy – kończy sternik Omegi. BAS

Przed rokiem, w 32. turnieju z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja, najlepsza okazała się ekipa FC Wrońska, która w finale pokonała Omegę 4:1