Omega nie zapomniała o Lubelskim Lipcu ’80

Uczestnicy sobotniego turnieju rozegranego na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie

Już po raz 16. Ognisko TKKF Omega i jego niestrudzony prezes Zbigniew Furman zorganizowali piłkarski turniej dla dzieci i młodzieży z okazji kolejnej rocznicy Lubelskiego Lipca ‘80. W sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie rywalizowało aż 11 drużyn.


– Kolejna piłkarska lekcja historii za nami. Zanim młodzi piłkarze rozpoczęli rywalizację, opowiedziałem im o tym wielkim wydarzeniu sprzed 42 lat. O tym, że to w Lublinie był początek drogi do wolności. Lubelski Lipiec ’80 zmienił losy Polski, był zaczynem do powstania Solidarności. Tu się zaczęło coś, czego nie spodziewał się wielki świat, a ponadczasowy finał nastąpił w Stoczni Gdańskiej, 31 sierpnia 1980 roku, podpisaniem porozumienia. To dzięki powstaniu Solidarności runął mur berliński i Związek Radziecki – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator turnieju z historycznym podtekstem.

W turnieju głównym w finale spotkały się Fury Lubartowska i drużyna Omegi. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1, po bramkach Kacpra Piaseckiego dla Lubartowskiej i Krzysztofa Siedleckiego dla Omegi. W karnych wygrała drużyna Omegi 3:1.

Trzecie miejsce przypadło drużynie FC Wrońska, która pokonała Jastrzębie 4:1.

W finale Pucharu Pocieszenia drużyna Alfa pokonała zespół FC Drewniaki 2:0. Obie bramki strzelił Jakub Ptasiński.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Piasecki (Fury Lubartowska), a bramkarzem Jakub Kościk (Omega).

Strzelecka korona przypadła Krzysztofowi Siedleckiemu (Omega), zdobywcy 11 bramek. BAS

Ognisko TKKF Omega za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, który tradycyjnie już sprawował patronat medialny nad zawodami dziękuje za wsparcie imprezy przewodniczącemu Zarządu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność Marianowi Królowi oraz Markowi Wątorskiemu z lubelskiej Solidarności, a także Urzędowi Miasta Lublin i prezydentowi Krzysztofowi Żukowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here