Omega nie zgasiła „Rzarufki”

Drużyna „Rzarufki” wygrała 20. turniej z cyklu piłkarskiego Pucharu Solidarności, organizowany przez Ognisko TKKF Omega

Ekipa „Rzarufki” wygrała kolejny, już 20. turniej z cyklu piłkarskiego turnieju o Puchar Solidarności, organizowany przez Ognisko TKKF Omega na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie. W finale po zaciętym spotkaniu pokonała dopiero w rzutach karnych WP WO Omega 3:2!

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Sternik z ekipy Tsunami, która wywalczyła trzecie miejsce. Sternik by zagrać w turnieju Omegi przyjechał do Lublina aż z Zawieprzyc. – Chłopak ma papiery na grę. Nic w tym dziwnego, skoro jego ojcem chrzestnym jest Tomasz Brzyski, były reprezentant, mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski z Legią Warszawa – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator piłkarskich zmagań dla dzieci i młodzieży, i dodaje: Pamiętam dobrze jak „Brzytwa”, będąc w wieku swojego chrześniaka brał udział w turniejach organizowanych przez nasze Ognisko. Może dla Piotrka przygoda z Omegą także będzie początkiem wielkiej piłkarskiej przygody – dodaje sternik Omegi. BAS

Faza finałowa o 1. miejsce: „Rzarufki” – WP WO Omega 2:2 karne 3:2 * o 3. miejsce: Tsunami – Legion Felin 3:1 * o 5. miejsce: FC Hopki – Alfa 6:0 * o 7. miejsce: Kometa – FC Drzewce 1:4

najlepsi

zawodnik: Piotr Sternik (Tsunami)
strzelec: Daniel Banaszek („Rzarufki”) – 6 bramek
bramkarz: Jakub Kościk (Legion)

Organizatorzy turnieju dziękują za wsparcie: Urzędowi Miasta Lublin, NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni, Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin”, IPN Lublin oraz OLIMP TROFEA.