Omega pamiętała o bohaterach

Zwycięzcy turnieju, zespół FC Hopki: Alan Szczepaniec, Patryk Dąbrowski, Filip Fiłończyk, Patryk Florek, Adrian Wolk, Kamil Białek i Przemek Gancarczyk

Już po raz ósmy Ognisko TKKF Omega zorganizowało w Lubinie piłkarski turniej poświęcony „Żołnierzom Wyklętym”. W tegorocznej edycji udział wzięło siedem zespołów. Wygrały Hopki, które w finale po golu Patryka Dąbrowskiego pokonały 1:0 Legion Felin.

– Ten turniej jest dla tych, wielkich, długo zapomnianych, dla których na długo nie było miejsca w podręcznikach szkolnych. Dla tych, o których młode pokolenia przez wiele lat nie mogły się dowiedzieć – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. – Tym turniejem oddaliśmy hołd i szacunek tym, którzy zginęli za Ojczyznę w walce z niemieckim, sowieckim i własnym „okupantem”, tym którzy zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach, otrzymując wyroki śmierci – dodaje pomysłodawca i organizator turnieju.

W VIII Turnieju Żołnierzy Wyklętych wystartowało 7 drużyn. Najlepsze okazały się Hopki, które w grupie pokonały Tsunami 2:1 i United 11:0 oraz zremisowali z Vrotcovią 0:0, a w finale pokonały Legion Felin 1:0.

W meczu o 3. miejsce Omega Przyjaciele wygrali z Tsunami 1:0 (bramka Max Sprawka). Piąta pozycja, po zwycięstwie 3:0 nad Kometą, przypadła Vrotcovii.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Kacper Rozdzialik (Legion Felin), a bramkarzem: Patryk Błaszczak (Omega Przyjaciele). Tytuł króla strzelców przypadł Alanowi Szczepańcowi (Hopki), zdobywcy 8 bramek.

Organizatorzy za pośrednictwem Nowego Tygodnia, patrona medialnego turnieju dziękują za wsparcie: Urządowi Miasta Lublin, NSZZ Solidarność Lublin, IPN Oddział Lublin, Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin”, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 Małgorzacie Stacharskiej, firmie CONTRIX Przemysława Delmanowicza, hurtowniom sportowym Olimp Trofea Piotra Saka i MW Sport. BAS