Omega pamiętała

„Nigdy więcej stanu wojennego – nigdy więcej dyktatury i sowieckiej tyranii!!!!!” – pod takim hasłem 13 grudnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie Ognisko TKKF Omega i jego niestrudzony prezes Zbigniew Furman zorganizowali dla młodzieży wyjątkowy turniej piłkarski.


– Tu, na tej ziemi 40 lat temu było piekło. Dla wielu to był koniec świata – mówił prezes Zbigniew Furman w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. – Kolejny raz zaprosiłem młodych piłkarzy do udziału w turnieju, przypominając te mroczne czasy naszej Ojczyzny. Cieszę się, że choć przez chwilkę mogą z nami być, uczestniczyć choć symbolicznie w tym wielkim piłkarskim wydarzeniu w sercu osiedla, które przypominało i oddało hołd i pamięć tym wydarzeniom i ich pozytywnym bohaterom, którzy już na trwałe pozostali w naszych sercach.

To przypomnienie o tych, którzy stanęli twarzą w twarz z tamtejszą czarną rzeczywistością, z komunistycznym systemem władzy. Nie bali się podjąć walki, kiedy na ulicach stały: czołgi, SB, milicja i wojsko. Ten turniej przypomina tamte chwile mroczne i ciemne dni i noce stanu wojennego. Przypomina o tych wszystkich, którzy odeszli walcząc w wielkiej sprawie jaką była Wolna Polska – dodaje prezes Furman, który przed 40 laty prężnie działał w Solidarności w Zakładach Graficznych przy ul. Unickiej.

W turnieju udział wzięły cztery zespoły. Najlepszą okazała się ekipa FC Czarni, która zanotowała w zawodach komplet wygranych BAS

Organizatorzy za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego turnieju, dziękują za pomoc i wsparcie: NSZZ Solidarność Regionu Środkowo-Wschodniego, Oddziałowi IPN Lublin, Fundacji ”Ruch Solidarności Rodzin”, CONTRIX – Przemysław Delmanowicz, MW Sport oraz Szkole Podstawowej nr 52.

WYNIKI

FC Czarni – Omega 3:1 * FC Czarni – LABEL 11:3 * FC Czarni – FC Bronx 3:0 * Omega – LABEL 4:3 * Omega – FC Bronx 2:3 * LABEL – FC Bronx 2:2
Końcowa kolejność:
1. FC Czarni 9 17-4
2. FC Bronx 4 5-7
3. Omega 3 7-9
4. LABEL 1 8-17
Najlepszy strzelec: Robert Dankiewicz (Omega) – 6 bramek
Najlepszy bramkarz: Paweł Gaś (LABEL)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here