Omijają leżącego policjanta

Cztery lata temu, by utemperować piratów drogowych, na ul. Synów Pułku w Chełmie pojawiły się progi zwalniające. Problem w tym, że „leżącego policjanta” skonstruowano tak, że jadąc środkiem można go ominąć – komentują okoliczni mieszkańcy.

Na ul. Synów Pułku, aż do ul. Zawadówka, obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Okoliczni mieszkańcy przekonują, że nikt nie respektował ograniczenia. – Prędkości tej nie przekraczali chyba tylko rowerzyści – ironizują. By zahamować zapędy piratów, zainstalowano progi zwalniające. Tzw. „leżący policjant” pojawił się przy blokach o numerach 5 i 9, ale według niektórych, niewiele zmienił.

– Tak go skonstruowano, że śmiało można przejechać środkiem drogi, nie najeżdżając na te wyniesienia. Nadal więc można jechać szybko. Ktoś tu chyba wywalił pieniądze w błoto – zauważa mieszkaniec Osiedla Zachód.

Z Urzędu Miasta otrzymaliśmy informację, że na ul. Synów Pułku progi zwalniające zamontowano w 2018. Zadanie sfinansowano ze środków na bieżące utrzymanie oznakowania na terenie miasta.

– Łączny koszt montażu dwóch par progów wyspowych wyniósł 14 760 zł. Projekt został wykonany przez ówczesny wydział infrastruktury komunalnej urzędu miasta Chełm – informuje Damian Zieliński z UM Chełm. Podkreśla jednak, że jazda środkiem, między wzniesieniami, jest niezgodna z prawem: – Kierowcy, którzy wykorzystują przerwę między progami, poruszają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego ze względu na istniejący obowiązek jazdy przy prawej krawędzi jezdni.

Jest jednak szansa na poprawę: w opisywanym miejscu być może pojawią się słupki uniemożliwiające jazdę pomiędzy progami. (kg)

2 KOMENTARZE

  1. po bezsensownie namalowanych miejscach parkingowych na dreszera nic mnie już nie zdziwi w tej ekipie – krecia robota

  2. Jazda środkiem jezdni jest niezgodna z prawem! Nimożebyć! Więc po co ten próg tam zainstalowano? Zamiast powstrzymać kierowców od popełniania jednego wykroczenia, stwarza się sytuację, żeby dodatkowo popełniali kolejne. Pogratulować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here