Oni chcą rządzić powiatem

145 osób powalczy o 19 mandatów w radzie powiatu krasnostawskiego. Czy władzę na kolejne 5 lat zachowa PSL, czy może górą będzie PiS albo PZK? Jak wypadną nowe komitety wyborcze: Obywatelskie Porozumienie Samorządowe Wiesława Brodowskiego i Lepszy Powiat Marka Piwki? Co z Krasnostawianiami Marcina Wilkołazkiego dotychczas mającymi swoich reprezentantów jedynie w radzie miasta Krasnystaw? Na wszystkie te pytanie odpowiedź poznamy 21 października.

Na tydzień przez wyborami samorządowymi prezentujemy wszystkich 145 kandydatów do rady powiatu krasnostawskiego.

Oto pełne listy kandydatów do powiatu:

***

OKRĘG NR 1 (gminy: Fajsławice, Łopiennik Górny, Krasnystaw):

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 1. Henryk Knap (Latyczów), 2. Tadeusz Chruściel (Siedliska I), 3. Małgorzata Jakimcio (Łopiennik Górny), 4. Jan Kuchta (Łopiennik Dolny), 5. Aneta Kosmala (Fajsławice), 6. Ewa Borys-Wojtal (Jaślików), 7. Leszek Waręcki (Małochwiej Duży).

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 1. Bogusław Domański (Poperczyn), 2. Józef Wroński (Ignasin), 3. Krzysztof Zieliński (Krasnystaw), 4. Urszula Garbal (Krasnystaw), 5. Katarzyna Ruszniak (Suchodoły), 6. Urszula Borańska (Siennica Nadolna), 7. Jan Sawa (Łopiennik Górny).

OBYWATELSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE „WIZJA POWIATU KTÓRA ŁĄCZY”: 1. Joanna Kliszowska (Zakręcie), 2. Marian Kasprzak (Kolonia Stężyca), 3. Grzegorz Samko (Łopiennik Dolny Kolonia), 4. Sylwia Smorga-Antyga (Siennica Nadolna), 5. Sławomir Żuk (Widniówka), 6. Monika Kowalska (Łopiennik Nadrzeczny), 7. Skarbimir Węcławik (Białka).

LEPSZY POWIAT: 1. Kazimierz Fornalski (Krasnystaw), 2. Beata Hartanowicz (Latyczów), 3. Justyna Dunda (Fajsławice), 4. Andrzej Chwaszcz (Małochwiej Mały), 5. Teresa Parka (Gliniska), 6. Mirosław Bieracz (Fajsławice).

KRASNOSTAWIANIE: 1. Marcin Magdziarz (Krupe), 2. Maria Mazurek (Dziecinin), 3. Jerzy Moń (Krup), 4. Barbara Rybak (Łopiennik Dolny Kolonia), 5. Karolina Stafijowska (Tarnogóra).

POROZUMIENIE ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ: 1. Henryk Długosz (Ostrów Krupski), 2. Witold Boruczenko (Łopiennik Górny), 3. Antoni Woźniak (Zakręcie), 4. Józef Kowalik (Łopiennik Dolny Kolonia), 5. Teresa Berbeć (Małochwiej Duży), 6. Kamila Wójtowicz (Niemienice), 7. Ewa Salecka (Fajsławice).

***

OKRĘG NR 2 (miasto Krasnystaw):

PSL: 1. Andrzej Korkosz (Krasnystaw), 2. Elżbieta Zadrąg (Wola Siennicka), 3. Jacek Szamik (Krasnystaw), 4. Małgorzata Stasieczek (Krasnystaw), 5. Wioletta Kister-Jakubiak (Krasnystaw), 6. Tomasz Piekaś (Krasnystaw), 7. Sławomir Czwórnóg (Krasnystaw).

PiS: 1. Mirosław Księżuk (Krasnystaw), 2. Jacek Dzik (Krasnystaw), 3. Leszek Janeczek (Krasnystaw), 4. Monika Kowalczyk (Krasnystaw), 5. Janina Młynek (Krasnystaw), 6. Krystyna Nowińska-Wasiluk (Krasnystaw), 7. Piotr Gontarz (Krasnystaw).

OPS – WIZJA ROZWOJU, KTÓRA ŁĄCZY: 1. Wiesław Brodowski (Krasnystaw), 2. Beata Ortyl (Krasnystaw), 3. Bogusław Kalinecki (Krasnystaw), 4. Barbara Piasecka (Krasnystaw), 5. Ewa Przybysiak-Przybyszewska (Krasnystaw), 6. Dorota Czubak (Krasnystaw), 7. Marian Sawa (Krasnystaw).

LEPSZY POWIAT: 1. Marek Piwko (Krasnystaw), 2. Małgorzata Gwarda (Krasnystaw), 3. Krzysztof Gałan (Krasnystaw), 4. Marta Soczyńska (Krasnystaw), 5. Waldemar Fedorowicz (Krasnystaw), 6. Mariusz Wróbel (Krasnystaw), 7. Anna Kosmowska (Krasnystaw).

KRASNOSTAWIANIE: 1. Sławomir Stafijowski (Dworzyska), 2. Agnieszka Cichosz (Krasnystaw), 3. Marek Frącek (Krasnystaw), 4. Urszula Nowak (Krasnystaw), 5. Piotr Suchorab (Krasnystaw), 6. Marek Zdunek (Krasnystaw), 7. Natalia Sulowska (Krasnystaw).

PZK: 1. Marek Nowosadzki (Krasnystaw), 2. Małgorzata Antoniak (Siennica Różana), 3. Małgorzata Prus (Krasnystaw), 4. Leszek Dworucha (Krasnystaw), 5. Karolina Gołębiowska (Krasnystaw), 6. Artur Balwisz (Krasnystaw), 7. Maciej Wolanin (Krasnystaw).

***

OKRĘG NR 3 (Izbica, Kraśniczy, Siennica Różana):

PSL: 1. Janusz Szpak (Siennica Różana), 2. Elżbieta Makuch (Wirkowice II), 3. Anna Mróz (Kraśniczyn), 4. Karol Babiarz (Izbica), 5. Renata Żmijak (Orłów Murowany Kolonia), 6. Zbigniew Ostrowski (Brzeziny), 7. Artur Kraczkowski (Kozieniec).

PIS: 1. Marek Nieścior (Kraśniczyn), 2. Adam Bojarski (Krasnystaw), 3. Bogumiła Prymaczuk (Dworzyska), 4. Waldemar Czajka (Majdan Surhowski), 5. Maria Kozioł (Izbica), 6. Daniel Lato (Wierzchowiny), 7. Justyna Przysiężniak (Krasnystaw).

OPS – WIZJA ROZWOJU KTÓRA ŁĄCZY: 1. Andrzej Nizioł (Wólka Orłowska), 2. Justyna Pawlak (Ostrzyca), 3. Piotr Żołnacz (Siennica Różana), 4. Sławomir Czarnecki (Orłów Murowany Kolonia), 5. Grażyna Kopańska (Czajki), 6. Tomasz Kosz (Tarzymiechy Trzecie), 7. Anna Stasiuk (Brzeziny).

LEPSZY POWIAT: 1. Marcin Lis (Tarnogóra Kolonia), 2. Aneta Jeleń (Żułów), 3. Teresa Bury (Izbica), 4. Ewa Orzechowska (Siennica Królewska), 5. Mariusz Pałcon Brzeziny), 6. Marek Szpak (Kraśniczyn), 7. Mariusz Guz (Orłów Drewniany).

PZK: 1. Tomasz Koszyk (Izbica), 2. Franciszek Bąk (Zastawie), 3. Katarzyna Kondratiuk (Zagroda), 4. Robert Ciastoch (Orłów Murowany), 5. Cezary Kaczor (Siennica Różana), 6. Magdalena Kuśmierczuk (Tarnogóra), 7. Anna Gajak (Tarnogóra Kolonia).

***

OKRĘG NR 4 (Gorzków, Rudnik, Żółkiewka):

PSL: 1. Marcin Zając (Wierzchowina), 2. Stanisław Repeć (Rożki Kolonia), 3. Beata Głębocka (Antoniówka), 4. Joanna Winnicka (Felicjan), 5. Anatola Lachowska (Żółkiewka), 6. Waldemar Krzyżanowski (Borów Kolonia).

PIS: 1. Jan Mróz (Żółkiew Kolonia), 2. Mieczysław Kowalik (Joanin), 3. Ewa Nieścior (Felicjan), 4. Beata Mróz (Rudnik), 5. Dorota Lenard-Kapica (Średnia Wieś), 6. Marcin Chachaj (Zamostek).

OPS – WIZJA ROZWOJU KTÓRA ŁĄCZY: 1. Janusz Cichosz (Wielkopole), 2. Małgorzata Kwiecińska (Żółkiewka), 3. Wiesław Kurylak (Maszów), 4. Edyta Żeliszczak (Antoniówka), 5. Teresa Swatowska (Mościska Kolonia), 6. Tomasz Zdybel (Żółkiewka).

LEPSZY POWIAT: 1. Tomasz Duda (Gorzków Osada), 2. Katarzyna Podgórska-Szpyt (Zaburze), 3. Renata Łazowska-Zając (Rudnik), 4. Sławomir Puława (Wielopole), 5. Marcin Jarmuł (Huta), 6. Wioletta Smyk (Gorzków Wieś).

KRASNOSTAWIANIE: 1. Janusz Cichosz (Olchowiec Kolonia), 2. Marek Kiełbus (Mościska), 3. Dominika Kostek-Portka (Mościska Kolonia), 4. Urszula Widz (Zaburze), 5. Przemysław Żuk (Wielkopole). (kg)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here