Oni mają sforsować bramy PlusLigi

Jakub Peszko

Kolejnych nowych zawodników, którzy w sezonie 2020/21 mają forsować bramy siatkarskiej PlusLigi, przedstawiła w minionym tygodniu LUK Politechnika Lublin. Po serbskim mistrzu Europy, 31-letnim libero Nevenie Majstoroviciu oraz 27-letnim atakującym Szymonie Romaciu, w zespole naszego pierwszligowca występować będą także Jakub Wachnik, Konrad Stajer i Jakub Peszko, którego lubelscy kibice mogą pamiętać z gry w świdnickiej Avii.


Jakub Wachnik urodził się w 1993 r. w Kozienicach, ma 202 cm i gra na pozycji przyjmującego. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Czarnych Radom, z którymi w 2009 r. został wicemistrzem Polski kadetów, a dwa i trzy lata później wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów oraz wicemistrza kraju. Z drużyną z Mazowsza awansował także do PlusLigi (2013). W karierze reprezentował. SMS PZPS Spała, Volley Precura Antwerpia, Effector Kielce, Cuprum Lubin oraz ostatnio francuskie Cambrai VB.

Konrad Stajer ma 26 lat, mierzy 199 cm i występuje na pozycji środkowego. Reprezentował barwy TS Volley Rybnik, Contimax MOSiR Bochnia oraz pierwszoligowych AZS AGH Kraków i MCKiS Jaworzno. W szeregach AZS i MCKiS został najlepiej punktującym środkowym dwóch ostatnich sezonów w I lidze (515 punktów) oraz trzecim najlepiej blokującym. Ponadto Stajer w kampanii 2019/2020 zgarnął trzy statuetki MVP.

Jakub Peszko to kolejny przyjmujący w drużynie akademików. Ma 28 lat i 193 cm wzrostu. Jest wychowankiem Asseco Resovii Rzeszów i z tym klubem odnosił największe sukcesy.  W rozgrywkach młodzieżowych zdobył złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostwo kraju kadetów (2009) oraz złoty i brązowy medal Młodej Ligi (2011 i 2012).

Z klubem z Podkarpacia Peszko zdobył także mistrzostwo Polski oraz drugie miejsce w Pucharze CEV (2012). Trzy lata temu został Akademickim Mistrzem Europy, reprezentując Uniwersytet Rzeszowski. Ma na koncie występy w Ślepsku Suwałki, Avii Świdnik, Camperze Wyszków, MKS-ie Będzin oraz ostatnio w BKS Visła Bydgoszcz. BS