Oni mają talent!

Duet wokalny z I LO w Krasnymstawie: Patrycja Chwała i Bartłomiej Żurek wzięli udział w jedenastej edycji wojewódzkiego konkursu „Mam Talent u Czarniecczyków” organizowanego przez I LO w Chełmie.

Patrycja i Bartłomiej po wykonaniu swojego utworu „Coś więcej” otrzymali bardzo dobre recenzje od jury konkursu i uzyskali nominację do ścisłego finału. Ich występ finałowy i wykonanie piosenki „Kiedyś” wzbudziło zachwyt publiczności, ostatecznie duet z I LO w Krasnymstawie zajął trzecie miejsce w konkursie. Patrycji i Bartkowi podczas występów w Chełmskim Domu Kultury towarzyszyły nauczycielki Agnieszka Chwaszcz i Tamara Koterwas, a także wierne grono fanów duetu z I LO, czyli uczniowie klas IIC i IIB.

Konkurs Mam Talent u Czarniecczyków to regionalne wydarzenie organizowane już od 2010 roku przez Samorząd Uczniowski I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Stanowi kontynuację utrzymanego w podobnej konwencji „Idola Czarniecczyków”, którego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2002/2003. W charakterze jurora i gwiazdy koncertu finałowego wzięła w nim wówczas udział absolwentka szkoły – znana piosenkarka Ania Dąbrowska. (k)