Oni Mają Talent!

Soliści, duety, zespoły. Muzyka popularna i nieco bardziej poetycka. W I LO w Krasnymstawie zorganizowano kolejną edycję konkursu „Mam Talent”.

W tym roku w Sali gimnastycznej I LO pojawili się soliści, duety wokalne i zespoły. Repertuar był zróżnicowany, od współczesnych, popularnych piosenek, poprzez bardziej melancholijne, a nawet poważne. Komisja w składzie: dyrektor I LO Edyta Fidecka, nauczycielki Anna Kowalska i Katarzyna Nowacka oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Wiktor Solan, postanowiła, że pierwsze miejsce zajmą ex aeuqo duet Julia Grabek i Agata Kneć za piosenkę „W Bieszczady” Wojciecha Młynarskiego oraz duet Julia Wrona i Patrycja Cichosz z piosenką „Pastempomat” Dawida Podsiadło. Drugie miejsce również ex aequo zajęli: Wojciech Dziedzic z piosenką Lombardu „Przeżyj to sam” oraz Monika Kucharska, która zagrała na flecie prostym cztery kolędy. Wyróżnieni wystąpią w konkursie Mam Talent u Czarniecczyków, który w lutym zorganizowany zostanie przez I LO w Chełmie.
Uczniowie Jagiełły mają również talenty plastyczne. W szkolnym konkursie plastycznym „Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza” udział wzięło wielu rysowników. Uczniowie zaproponowali własne wersje okładki dla powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Najlepsze prace wykonali: 1. Katarzyna Dudek i Agata Troć, 2. Igor Piątkiewicz, 3. Aleksandra Mąka, wyróżnienia otrzymali: Kornelia Szymańska, Weronika Świst i Agnieszka Fidecka. W szkolnym konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną miejsca na podium zajęli: 1. Klaudia Jurkiewicz, 2. Monika Mąka i Sabina Drag, 3. Ilona Roman i Łucja Prystupa. (k)