Opieszale przy rondzie

Przedłuża się budowa ronda przy zbiegu Obłońskiej i Zielnej. Prace miały zakończyć się na początku sierpnia, a potrwają kilka tygodni dłużej. Wszystko przez problemy związane z przełożeniem sieci elektrycznych. Kierowcy tymczasem powoli zaczynają tracić cierpliwość…

Odcinek ul. Zielnej przy Obłońskiej został zamknięty jeszcze w maju. Wymusiła to budowa ronda na skrzyżowaniu i nowej drogi w kierunku powstającego marketu budowlanego PSB „Mrówka”. Inwestycję realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Wszystkie prace miały zakończyć się na początku sierpnia. Dziś wiadomo już, że potrwają jeszcze przez kilka tygodni.
– Wyraziliśmy zgodę na wydłużenie terminu zakończenia robót do 31 sierpnia br. – tłumaczy Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Powodem są ciągłe problemy z przełożeniem sieci elektrycznych. Wiele z nich nie było zinwentaryzowanych, powstały kolizje, dlatego też te prace wymagają czasu. Drogowcy już miesiąc czekają na dokończenie swoich działań. W każdej chwili są gotowi, by wrócić na plac budowy. Podziemne prace prowadziło też Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
Tymczasem coraz bardziej, ze względu na zamkniętą ul. Zielną, niecierpliwią się kierowcy, którzy od ponad dwóch miesięcy nie mogą zjechać z wiaduktu w kierunku ul. Kolejowej.
– Budowa ronda trwa stanowczo za długo – mówi nasz czytelnik. – Jeżdżąc objazdami tracimy czas i pieniądze. Rozumiem, że czasami trzeba zamknąć ulicę, by wykonać pewne prace, ale w tym przypadku ktoś przesadził. Rondo nie jest skomplikowane, można było te roboty wykonać znacznie szybciej.
Dyrektor Tomasik przekonuje, że budowa ronda zakończy się najpóźniej do 31 sierpnia. – Mam zapewnienie od wykonawcy prac, że zmieści się w tym terminie – twierdzi K. Tomasik. – Lada dzień drogowcy będą kontynuować swoje działania. Do zakończenia robót pozostały ułożenie kostki i wylanie asfaltu. (ptr)