Opłatek czy wiec wyborczy?

(5 stycznia) Starosta chełmski Piotr Deniszczuk zorganizował spotkanie opłatkowe. Do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie zaprosił wszystkich, których tylko mógł. A pojawili się sympatycy starosty i dzałacze PSL.

Hala MOSiR może nie wypełniła się po brzegi, ale impreza starosty przyciągnęła kilkaset osób. W większości sympatyków Deniszczuka i związanych z nim działaczy PSL. Pojawili się powiatowi radni i ludowcy z gminnych szczebli partii. Zjechali wójtowie z parti z powiatu chełmskiego – Waldemar Domański z Dubienki, Wiesław Radzięciak z Leśniowic, Kazimierz Smal z Rudy-Huty, Henryk Maruszewski z Białopola. Poza Dariuszem Ćwirem z Sawina i Andrzejem Chrząstowskim z Wierzbicy trudno było uświadczyć innych wójtów z powiatu, mimo że większość tworzy z Deniszczukiem powiatową koalicję.
Złośliwi wytknęli, że impreza przypominała bardziej wyborczy wiec i galę na cześć Deniszczuka, niż spotkanie opłatkowe. Podobne głosy pojawiły się po „powiatowych” obchodach Święta Niepodległości. Co ciekawe, obiema imprezami starosta chwali się na facebookowym profilu ziemskiego PSL. To czyje w końcu to imprezy – powiatu czy partii? (reb)
Zdjęcia pochodzą z profilu
ZP PSL Powiat Chełmski na FB