Opłatkowe spotkania niezalecane

Spotkania opłatkowe to w grudniu i w styczniu norma w wielu zakładach pracy – zarówno w urzędach, jak i prywatnych przedsiębiorstwach.

Tradycją w większości gmin były też spotkania opłatkowe z poczęstunkiem dla radnych urządzane po sesjach rad gmin. Ale w tym roku nie wszyscy gospodarze gmin będą takie spotkania organizować. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmie przekazała samorządowcom z powiatu chełmskiego pisma z rekomendacjami od Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pisze on w nich:„w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz mając na uwadze dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną zakażeń SARS-CoV-2 w kraju, rekomenduję nieorganizowanie bezpośrednich spotkań pracowniczych, w tym uroczystości opłatkowych”. Główny Inspektor Sanitarny przypomina w piśmie, że szczepienia ochronne mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu zakażeniom koronawirusem, a oprócz tego jest to także stosowanie masek, zachowanie bezpiecznej odległości, utrzymanie higieny rąk, częste wietrzenie zamkniętych przestrzeni.

W gminie Kamień zamierzają do tych rekomendacji się zastosować. Po planowanej na koniec grudnia br. sesji rady gminy nie planują spotkania opłatkowego, które przed epidemią były tradycją. Zresztą „gminnego opłatka” nie będzie tam drugi rok z rzędu. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here