Opowieść międzypokoleniowa

W niekonwencjonalny sposób Święto Niepodległości uczcili mieszkańcy wsi Wierzbica w gminie Rudnik. 11 listopada w Artystycznej Stanicy Rowerowej obyła się premiera filmu zatytułowanego „Gmina Rudnik – opowieść międzypokoleniowa”.

 

Film powstał podczas warsztatów filmowych, a jego autorami są uczniowie: Wojciech Cichosz, Julia Dudzińska, Łucja Dudzińska, Diana Kalita, Martynka Kalita, Oliwia Kalita, Adrian Kostek i Przemek Kowalczyk. W sali projekcyjnej zgromadzili się mieszkańcy wsi. Przybyli także: wójt Rudnika Tadeusz Zdunek, dyrektor SP w Płonce Barbara Ochniowska-Łyś i ks. Krzysztof Marczak. Nie zabrakło autorów filmu i ich opiekunów. Na premierę przybyli także bohaterowie dokumentu – mieszkańcy gminy Rudnik.
– Przedsięwzięcie nie miałoby szans powodzenia, gdyby nie organiczna praca państwa Iwony i Piotra Kiwerskich, którzy są właścicielami dworku i od pewnego czasu starają się uatrakcyjniać i ożywiać działalność kulturalną w Wierzbicy – mówi Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu krasnostawskiego. (k)