Organowy jubileusz

XX Festiwal Organowy Lublin – Czuby 2016 rozpocznie się 29 czerwca. W kościele pw. św. Rodziny wystąpi w najbliższą środę o godz. 19 światowej sławy tenor – Bogusław Morka.
Jak zwykle koncerty odbywać się będą w środy po wieczornej mszy św. o godz. 18. Usłyszymy wielu znakomitych artystów. Tegoroczny festiwal jest szczególny nie tyle z powodu dwudziestu lat istnienia, ale przede wszystkim dlatego, że upamiętnia 1050. rocznicę chrztu Polski. Przypominać będzie o początkach polskiej państwowości, która jest nierozerwalnie związana z chrztem w 966 r. Moment chrztu stal się też motorem rozwoju kultury chrześcijańskiej na naszych ziemiach. W związku z tym niestrudzony dyrektor festiwalu, Robert Grudzień, zadbał, aby obfitował on w wiele akcentów patriotycznych. Jakich? Przedstawimy je naszym Czytelnikom przy zapowiedzi kolejnego koncertu, który będzie miał miejsce już w 6 lipca. Teraz zapowiadamy tylko, że wystąpi w środowy wieczór niezmiennie ceniony i lubiany Georgij Agratina i Andrzej Konstanty Kulka.
Patronat nad festiwalem sprawują abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin, Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.
Monika Skarżyńska
Festiwal Organowy Lublin, co roku gromadzi wspaniałych artystów i publiczność