Orkiestra zagra na Olimpie

Jubileuszowy, 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie nie odbędzie się w świetle kamer regionalnej telewizji.
Mimo braku telewizyjnego wsparcia lubelskim sztabom udało się zebrać potrzebną liczbę wolontariuszy. Studencki sztab zakończył rekrutację już w pierwszej połowie grudnia. W tym roku Orkiestra zagra 15 stycznia dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych. Zebrane podczas akcji środki przekazane zostaną również na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Mimo braku bezpośredniej transmisji, po wycofaniu się TVP, relację z innych miast oglądać będzie można dzięki TVN. Stacja wybrała 9 miast z całej Polski, w których staną jej wozy transmisyjne. Na liście nie znalazł się w tym roku Lublin, ale mimo to nasz finał ma być w tym roku bardzo atrakcyjny. Odbędzie się w galerii Olimp.

Wolontariusze z Lublina nie obawiają się, że zbiorą w tym roku mniejszą sumę pieniędzy, bo przykład ostatniego roku pokazuje, że lublinianie hojnie wspierają Orkiestrę. Cztery działające w naszym mieście sztaby zebrały rok temu łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które trafiły do polskich szpitali i placówek medycznych. W tegorocznym finale nie zabraknie również udziału lubelskich służb mundurowych. Chęć uczestnictwa zadeklarowały już Straż Miejska, Komenda Miejska Policji w Lublinie i Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Gwiazdą, która o godzinie 20.00 wystąpi na dużej scenie w galerii Olimp, będzie raper Liber, który przygotował swój show razem z uczestnikami telewizyjnych programów: Iną („Bitwa na głosy”) i Adamem Stachowiakiem („The Voice of Poland”).

– W galerii Olimp spotykamy się od godziny 10.00. Na pewno nie zabraknie atrakcji, których nie sposób tu wymienić. Będą to m.in. pokazy kuglarzy i magików, tancerzy, zaśpiewają dzieci z lubelskich szkół – wylicza Max Dutkowiak ze sztabu WOŚP w Lublinie. Orkiestra w Lublinie to nie tylko sam finałowy koncert. Studencki Sztab WOŚP w Lublinie zaprasza 15 stycznia w godz. 10-17 do Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, gdzie na scenie odbędą się koncerty i pokazy młodych, zdolnych lubelskich twórców.
Wstępem jest dobrowolna cegiełka na Orkiestrę. (EM.K.)