Orlikowe granie na Felinie rozpoczęte

Wystartował Orlikowy Puchar Omegi. To już 10. rok, jak Ognisko TKKF Omega i Szkoła Podstawowa nr 52 na Felinie zapraszają dzieci i młodzież z całego miasta na piłkarskie turnieje.


– W ubiegłym roku wszystkie imprezy, które organizowaliśmy, były poświęcone unii polsko-litewskiej, której 450. rocznicę obchodziliśmy. Teraz każda z 40 imprez poświęcona będzie 40-leciu powstania NSZZ „Solidarność”, które przypada w tym roku – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, który piłkarskie turnieje dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizuje w Lublinie już od blisko 40 lat!

Pierwszy turniej z cyklu Orlikowego Pucharu, organizowany na boisku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie, wygrała Omega Przyjaciele przed FC Wrońska, FC Felin i FC Leonki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Walkowiak (FC Leonki), bramkarzem Bartek Szumlański (FC Felin), a strzelcem Max Sprawka (Omega Przyjaciele), zdobywca 9 bramek. Turniej rzutów karnych, w którym wystartowało 18 zawodników, wygrał Patryk Błaszczak, pokonując w finale Maksa Sprawkę 9:8.

– Turnieje na Orliku na Felinie będą odbywały się aż do później jesieni w każdą sobotę od 9:30. Serdecznie zapraszam młodych piłkarzy z całego miasta. Z uwagi na zamknięcie placówek oświatowych oraz obiektów sportowych, spowodowane zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, kolejne zawody odbędą się, gdy sytuacja już uspokoi się – dodaje Zbigniew Furman.

Organizatorzy Orlikowego Pucharu Omegi za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, który sprawuje patronat medialny nad rozgrywkami, dziękują za wsparcie Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego oraz Piotrowi Sakowi, właścicielowi hurtowni OlimpTrofea. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here