Orszak Trzech Króli w Gorzkowie

W niedzielę w Gorzkowie już po raz piąty zorganizowano Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie wydarzeniu temu towarzyszy hasło przewodnie, tym razem było nim „Odnowi oblicze ziemi”.

Hasło nawiązuje do słów wypowiedzianych czterdzieści lat temu przez papieża św. Jana Pawła II w Warszawie podczas pielgrzymki do ojczyzny. – Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

W darze przynosząc Dzieciątku Jezus: Złoto, Mirrę i Kadzidło – mówi Barbara Lechowska, dyrektor Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie. Barwny Orszak przeszedł od CSK obok urzędu gminy do kościoła parafialnego. Organizatorami wydarzenia byli: CSK i parafia pw. Św. Stanisława BiM w Gorzkowie.

– Na czele Orszaku stanął z gwiazdą radny gminy Józef Stępniak. W rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się: radny Tomasz Typiński, strażak OSP Marcin Chachaj i Łukasz Majewski – dodaje. W orszaku brały udział dzieci ze SP wraz z nauczycielami i rodzicami, księża, Koło Gospodyń Wiejskich Bobrowe Olesin, zespoły: Żeński Zespół Wokalny z CSK i Chór Kościelny. Sporą atrakcją był zaprzęg pięknych psów wiceprzewodniczącego rady gminy Radosława Parki. (k)