Osadzeni mają pracować

(25 czerwca) W Zakładzie Karnym w Chełmie odbyło się uroczyste otwarcie hali produkcyjnej sfinansowanej ze środków pochodzących z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Zatrudnienie ma otrzymać kilkudziesięciu kryminalistów.

To druga taka hala produkcyjna przy ZK w naszym województwie. Analogiczna powstała kilka lat temu we Włodawie. Po wielu perypetiach (i wycofaniu się inwestora) działa. Jak będzie w Chełmie? To się okaże.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 5 800 000 zł. Pod koniec marca br. r. dyrektor chełmskiego więzienia, ppłk Andrzej Weremko, podpisał umowę dzierżawy z prezesem spółki „Arbor” z siedzibą w Wyrykach. W chełmskim ZK mają być zatem produkowane opakowania drewniane, w tym skrzynki czy palety. Pracę na hali ma dostać ta część skazanych, która z uwagi na względy bezpieczeństwa nie miała szans na podjęcie zatrudnienia za murami więzienia.

W uroczystym otwarciu wzięli m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, poseł Anna Dąbrowska-Banaszek i prezydent Chełma Jakub Banaszek. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here