Osiedle rośnie

Rozrasta się osiedle domów jednorodzinnych nad zalewem Niwa w Sawinie. Wspólnota Gruntowa, która sprzedała tam prawie sto działek budowlanych, szykuje kilkadziesiąt kolejnych parceli.


Należący do Wspólnoty Gruntowej teren przy zalewie w Sawinie został podzielony na 98 działek budowlanych i od kilku lat był sukcesywnie wystawiany do sprzedaży. Początkowo niektórzy wątpili w to, że działki znajdą nabywców. Jednak okazało się, że nowe miejsce zaczęło przyciągać ludzi. A ruch był tym większy, im więcej powstawało tam nowych domów. Dzięki „rzuceniu” na rynek tylu nieruchomości ceny gruntów nie wariowały. Do dzisiaj Wspólnota sprzedała wszystkie nadające się pod budowę działki. Osiedle ma już nowych mieszkańców i następne rozpoczęte inwestycje. Dzięki temu zainteresowaniu Wspólnota zdecydowała przeznaczyć kolejne, sąsiadujące z osiedlem hektary pod zabudowę jednorodzinną.

– To teren o powierzchni ok. 11 ha, na którym chcemy wytyczyć kolejnych 78 działek budowlanych z drogami dojazdowymi – mówi Hubert Wiciński, prezes Wspólnoty Gruntowej. – Dzięki temu na całym nowym osiedlu będzie mogło docelowo powstać nawet 170 domów. Zakładając, że w każdym będą mieszkać tylko po trzy osoby, to całe nowe osiedle może liczyć w przyszłości ponad pół tysiąca osób. – Liczymy na to, że miejsce przyciągnie nie tylko młodych mieszkańców Sawina, którzy się tu pobudują, ale także osoby z zewnątrz – mówi H. Wiciński. – Działki mogą być też dobrą lokatą kapitału, a dzięki ich sprzedaży gmina będzie miała wpływy z podatków od nowych właścicieli.

Firmy geodezyjne, które zechcą się podjąć podziału nieruchomości, mają czas do 6 czerwca na złożenie swojej oferty. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here