Osiedlowe uliczki odżyją 

Ul. Na Stoku doczeka się remontu. Naprawa jej nawierzchni kosztować będzie blisko 240 tys. zł

Zarząd Dróg i Mostów wybrał już wykonawców dwóch osiedlowych uliczek na Czubach Południowych. Remontu i przebudowy doczekają się ul. Na Stoku na osiedlu Górki i Szafirowa na osiedlu Poręba.

W końcu udało się wybrać wykonawcę przebudowy ulicy Szafirowej. W zaplanowanej przez ratusz kwocie 288 000 zł brutto zmieściła się firma ART-BRUK Moniki Chołody z Nałęczowa, która zaoferowała wykonanie przebudowy osiedlowej uliczki za 269 370 zł. Firma zobowiązana jest do sporządzenia dokumentacji projektowej, wykonania robót i pełnienia nadzoru autorskiego.

Do przebudowy został przeznaczony fragment ulicy od skrzyżowania ulicy Szafirowej z Turkusową do skrzyżowania ulicy Szafirowej z Bursztynową. Roboty powinny zakończyć się 15 października br. – Bardzo cieszymy się z tej przebudowy. Martwi nas tylko to, że w planie nie uwzględniono przejścia dla pieszych pomiędzy budynkami Szafirowa 10 i 12, a to przejście jest tam niezbędne – mówi Krzysztof Wiśniewski, przewodniczący zarządu dzielnicy Czuby Południowej.

Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie wygrało natomiast przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu ul. Na Stoku w Lublinie oraz pełnienie nadzoru autorskiego. Planowano na to zadanie wydać 300 000 zł brutto, a firma z Lublina zobowiązała się do wykonania robót budowlanych za 239 619 zł. Z  realizacją firma powinna uwinąć się do 15 lipca 2019 roku.

Do wymiany na tej ulicy będzie m.in. zewnętrzna nawierzchnia, pojawią się też nowe krawężniki. Planowane jest przedrukowanie zaniżeń nawierzchni ulicy i remont zatok postojowych zlokalizowanych wzdłuż ulicy. Remont obejmie całą uliczkę z osiedla Górki.

– To dobra wiadomość, bo wielokrotnie jako rada dzielnicy apelowaliśmy we wnioskach do budżetu miasta o remont ulicy Na Stoku. Po każdej zimie robiły się na niej straszne dziury, mam nadzieję, że teraz będzie lepiej – dodaje Wiesław Wnuk, przewodniczący rady dzielnicy Czuby Południowe. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here