Ostatni dzwonek na zapisanie pierwszaka

W Lublinie trwa drugi etap rekrutacji uczniów do pierwszych klas miejskich podstawówek. Wolne miejsca są w większości z nich.


Wyjątkami, do których nie ma już możliwości zapisu dziecka są szkoły z ul. Mickiewicza (SP nr 2), ul. Sławinkowskiej (SP nr 14), ul. Szkolnej (SP nr 19), ul. Nałkowskich (SP nr 30) oraz ul. Berylowej (otwarta w ostatnim roku SP nr 58). Tam skompletowano już wszystkie zaplanowane oddziały.

Są za to wolne miejsca w obleganych w ubiegłych latach podstawówkach, takich jak np. SP nr 16 przy ul. Poturzyńskiej czy SP nr 51 przy ul. Bursztynowej. Nabór prowadzi również szykująca się do rozbudowy SP nr 52 przy ul. Jagiełły na Felinie.

– W sumie po pierwszym etapie naboru w szkołach pozostało jeszcze 618 wolnych miejsc i teraz w procesie rekrutacyjnym mogą brać już uczniowie spoza obwodów danej szkoły. O ich przyjęciu decydować będzie spełnienie określonych kryteriów, wyrażone ilością przyznanych kandydatowi punktów – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. Oświaty i Wychowania. – Wysoka ilość punktów przyznawana jest między innymi tym dzieciom, których rodzeństwo uczęszcza do danej szkoły, premiowane są również rodziny, które rozliczają się z podatku dochodowego w Lublinie – przypomina wiceprezydent.

Termin składania wniosków o przyjęcie do wybranej placówki mija dziś, w poniedziałek (29 marca) o godz. 14!. Każdy z kandydatów na pierwszoklasistów ma możliwość wyboru maksymalnie 3 szkół prowadzonych przez miasto. Wniosek rekrutacyjny można złożyć przez stronę www.edu.lublin.eu. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here