Ostatnie chwile na zgłoszenie

Rozpoczął się ostatni miesiąc przyjmowania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2019, odbywającego się pod egidą Fundacji Twórców Architektury.


Fasada Roku to ogólnopolski konkurs, który na architektonicznej scenie gości już 13 lat. Przedmiotem rywalizacji są elewacje wykończone kompletną technologią Baumit, przez którą rozumie się system ocieplenia, system tynkowy lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Przyświecającą mu ideą jest promowanie dobrej architektury i docenienie wszystkich, którzy sięgając po odważne rozwiązania i wysoko jakościowe produkty, nie tylko tworzą niezwykłe kreacje budowlane, lecz także korzystnie wpływają na otaczającą nas rzeczywistość.

Co można wygrać?

Nowe budynki jednorodzinne, wielorodzinne, niemieszkalne, a także budynki po termomodernizacji oraz historyczne po renowacji – w takich pięciu kategoriach toczy się rywalizacja o prestiżowy tytuł Fasada Roku 2019 i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. To nie wszystko! Zwycięstwo na szczeblu krajowym otworzy przed laureatami drzwi do rywalizacji w gronie najlepszych projektów Starego Kontynentu rozgrywanej w ramach Baumit Life Challenge 2020. Tu stawką będzie tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze atrakcyjniejsze bonusy finansowe.

Wśród zgłoszonych obiektów w kategorii „Budynek wielorodzinny” znalazły się trzy z Koncertowej Doliny w Lublinie, których inwestorem i wykonawca jest DomLublin. Przy ich budowie zastosowano następujące materiały Baumit: Baumit NivoFix, Baumit StarTex, Baumit SilikonColor i Baumit Lasur

Jak dokonać zgłoszenia?

Do rywalizacji można zgłaszać elewacje ukończone w terminie od 1 stycznia 2018 r. do 30 września 2019. By dołączyć do niej, wystarczy wejść na stronę www.fasadaroku.pl i wypełnić zgłoszenie. Jest na to czas jeszcze tylko do końca tego miesiąca. .

O tym, kto zwycięży w tegorocznej edycji i będzie reprezentował polską myśl architektoniczna na arenie międzynarodowej, zdecyduje w listopadzie niezależne jury, w którym zasiadają wybitni specjaliści i znawcy architektury.

Wcześniej jednak poznamy wyniki głosowania internetowego, które trwa na stronie www.fasadaroku.pl. Wpływ na ostateczny ranking może mieć każdy, kto do 31 października br. zdecyduje się oddać glos na swojego faworyta (po jednym w każdą kategorii). Czy wyniki plebiscytu pokryją się z wyborem jury? O tym przekonamy się już wkrótce.