Ostre strzelanie mistrzyń

Joanna Szarawaga zdobyła w meczu z Ruchem Chorzów osiem goli, zostając najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Kołowa MKS Perła w 6. potyczkach obecnego sezonu zdobyła 22 bramki i jest trzecią snajperką zespołu mistrzyń Polski. Więcej od Szarawagi trafiły dotychczas Jaqueline Anastcio (24 gole w 4. meczach) i Marta Gęga (27 w 5. spotkaniach). Liderką klasyfikacji strzeleckiej PGNiG Superligi Kobiet z 40 golami w 6. meczach jest Adrianna Górna z MKS Zagłębie Lubin. Osiem bramek mniej zdobyła Anna Mączka z Młyny Stoisław Koszalin

Szczypiornistki MKS Perła Lublin w meczu 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet z Ruchem Chorzów urządziły sobie porządny trening strzelecki. Mistrzynie rzuciły rywalkom aż 42 gole, niemal dwa razy więcej od nich!

Po 11. minutach gry MKS prowadził już 8:2 i bardzo pewnie kontrolował to, co działo się na boisku. Później przewaga wciąż rosła z każdą minutą. Ostatecznie lublinianki rozgromiły zespół z Chorzowa 42:22. Co ważne, na listę strzelczyń w sobotnim spotkaniu wpisały się wszystkie zawodniczki zespołu mistrzyń Polski! MVP spotkania została natomiast Joanna Szarawaga, zdobywczyni ośmiu goli.

MKS Perła Lublin – Ruch Chorzów 42:22 (18:11)

Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Szarawaga 8, Nocuń 7, Balsam 6, Królikowska 5, Rosiak 4, Nosek 3, Olek 2, Tatar 2, Gadzina 2, Więckowska 1.
Ruch: Bednarek 1, Chojnacka, Gryczewska – Jasinowska 7, Polańska 5, Piotrkowska 3, Wilczek 2, Rodak 2, Lipok 1.
Kary: Perła – 18 minut, Ruch – 12. Sędziowali: Grzegorz Młyński, Rafał Puszkarski. Mecz rozgrywany bez publiczności.

Pozostałe mecze 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

EUROBUD JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 22:30 (9:16) * MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Młyny Stoisław Koszalin 33:28 (17:13) * niedzielny mecz: KPR Gminy Kobierzyce – Start Elbląg zakończył się po zamknięciu tego wydania.
1. MKS Perła 6 15 185-154
2. Zagłębie 6 15 162-137
3. Piotrcovia 6 11 173-151
4. Koszalin 6 8 161-154
5. Start Elbląg 5 7 131-130
6. Kobierzyce 4 6 102-96
7. JKS Jarosław 4 1 92-128
8. Ruch 5 0 120-176
W następnej kolejce – 6 listopada: Zagłębie – MKS Perła.