Ostrożnie z rozdawaniem pieniędzy

Uwaga! Oszuści podają się za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie i z listami opatrzonymi m.in. znakiem inwalidy oraz logo UE pukają do drzwi i żerują na wrażliwych.

Publiczne zbiórki są popularną metodą gromadzenia funduszy przez różnego rodzaju organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, komitety). Muszą jednak zostać wcześniej zgłoszone przez organizatora, a wiadomość o nich opublikowana na Portalu Zbiórek Publicznych MSWiA na stronie internetowej zbiorki.gov.pl.

Jeżeli do naszych drzwi zapuka ktoś podający się za wolontariusza, należy upewnić się, że ma ze sobą identyfikator zawierający imię i nazwisko osoby przeprowadzającej zbiórkę publiczną oraz w szczególności informacje o nazwie, celu zbiórki, jej numerze i organizatorze.

Policjanci niezmiennie apelują o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z nieznajomymi, a w sytuacji podejrzeń, co do legalności zbiórki, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce policji lub pod numerem 997 czy 112. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here