Ostrzegające wyświetlacze

O jakości powietrza dowiemy się z elektronicznych tablic umieszczonych na przystankach miejskiej komunikacji. Na 60 wyświetlaczach w każdej z dzielnic miasta pojawią się dane o aktualnej jakości powietrza. Miasto już testuje nowy sprzęt.


– Wyświetlacze pokażą aktualny indeks jakości powietrza, określony jako: bardzo dobry, dobry, umiarkowany, dostateczny, zły lub bardzo zły, a także informację o „średniogodzinowym” stężeniu pyłu PM10 i normę maksymalnego stężenia. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu wynosi ona 300 μg/m3 (średnio na dobę) – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Informacja o aktualnym stanie powietrza od tego roku publikowana jest także na stronie internetowej lublin.eu – po lewej stronie w zakładce „Komunikaty”.

Informację o stanie powietrza można już zobaczyć np. na wyświetlaczu przy przystanku komunikacji miejskiej przy ul. pl. Wolności. Wprowadzenie informacji smogowych na wyświetlaczach ZTM realizowane jest w ramach kampanii „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobra atmosferę”. Jest to również realizacja jednej z rekomendacji Panelu Obywatelskiego. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here