Oświadczenia majątkowe dyrektorów szkół

Kontynuujemy publikację danych z oświadczeń majątkowych dyrektorów lubelskich szkół.

Andrzej Berbeć, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy alei Spółdzielczości Pracy, ma 120 tysięcy złotych oszczędności i mieszkanie o powierzchni 66 metrów kwadratowych (spółdzielcze prawo własnościowe). Wartość lokalu to 320 tysięcy złotych. Jest też właścicielem garażu o powierzchni 18 metrów kwadratowych i wartości 25 tysięcy złotych. W zeszłym roku za pracę w ośrodku zarobił ponad 106 tysięcy złotych. Jeździ 2-letnim Oplem Astrą. Nie spłaca kredytów.

Dorota Mozel-Paździor, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2 przy ulicy Pogodnej ma 18 tysięcy złotych oszczędności. Jest też właścicielką mieszkania o powierzchni 53 metrów kwadratowych (plus piwnica) o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. W zeszłym roku w CKU zarobiła 92,5 tysiąca złotych. Nie spłaca kredytów.

Dariusz Kukiełka, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 przy ulicy Krochmalnej, ma 38 tysięcy złotych oszczędności i spółdzielcze mieszkanie o powierzchni 50 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych). W ubiegłym roku w CKU zarobił 85,5 tysiąca złotych, zaś ponad cztery tysiące na umowę zlecenie. Jeździ 5-letnim Oplem Astra. Nie spłaca kredytów.

Jacek Misiuk, dyrektor Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Magnoliowej, ma 66 i pół tysiąca złotych oszczędności, dom o powierzchni 60 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 6 arów (łączna wartość 600 tysięcy złotych) oraz mieszkanie o powierzchni 31 metrów kwadratowych (wartość 123,5 tysiąca złotych). Za pracę w szkole zarobił w zeszłym roku ponad 100 tysięcy złotych, a ponad tysiąc na umowę zlecenie. Jeździ 6-letnim Hyundaiem i 30, na którego zakup wziął kredyt w wysokości 36 tys. zł. Do spłaty zostało mu prawie 8 tysięcy złotych (według stanu na koniec grudnia).

Ryszard Morawski, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych przy ulicy Jana Długosza, ma 41 tysięcy złotych oszczędności, dom o powierzchni 166 metrów kwadratowych na działce o powierzchni 5,7 ara (łączna wartość 400 tysięcy złotych) i 1/3 udziału w działce leśnej o powierzchni 28 arów (wartość około 4 tysięcy złotych). W 2017 roku za pracę w szkole zarobił 93 tysiące złotych, a ponad dwa tysiące dostał z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jeździ 6-letnią Hondą Civic. Spłaca kredyt hipoteczny w PKO BP na budowę domu jednorodzinnego. Do spłaty, według stanu na 31 grudnia, zostało 8 tysięcy franków szwajcarskich. Termin spłaty upływa w 2031 roku.

Halina Rybczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych przy ulicy Lwowskiej, ma 18 tysięcy złotych oszczędności i spółdzielcze mieszkanie o powierzchni 57 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych). W zeszłym roku w szkole zarobiła prawie 98 tysięcy złotych. Jeździ Fiatem Tipo z 2017 roku. Ne spłaca kredytów.

Lucjan Miciuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej, nie ma oszczędności, ale zawarł umowę ubezpieczeniową z firmą Metlife S.A. na kwotę 38 tysięcy złotych. Jest też właścicielem spółdzielczego mieszkania o powierzchni 62 metrów kwadratowych (wartość 200 tysięcy złotych). W 2017 roku w szkole zarobił ponad 103 tysiące złotych. Jeździ 11-letnim Renault Thalia o wartości 7,5 tysiąca złotych. Lucjan Miciuk spłaca 100 tysięcy złotych kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Do spłaty zostało mu ponad 81 tysięcy złotych, a termin upływa dopiero w 2034 roku. To nie jedyne zobowiązanie. Spłaca też pożyczkę na bieżące wydatki w Citibanku Handlowym. Umowa została zawarta pięć lat temu na kwotę 14 tysięcy złotych. Do spłaty zostały mu trzy tysiące złotych (wraz z zadłużeniem karty kredytowej).

Urszula Łapińska-Łubniewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Biedronki, nie ma oszczędności. Jest za to właścicielką mieszkania o powierzchni 68 metrów kwadratowych (wartość 260 tysięcy złotych). W zeszłym roku za pracę w szkole zarobiła prawie 84 tysiące złotych, a dwa tysiące dostała z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Jeździ 12-letnim Oplem Astrą. Spłaca 111,5 tysiąca złotych kredytu mieszkaniowego oraz ponad 18 tysięcy złotych pożyczki w Skoku Unii Lubelskiej.
Opracował Grzegorz Rekiel