Oświetleniowa krucjata radnego Brzozowskiego

Zdaniem radnego dodatkowe oświetlenie niezbędne jest m.in. na ul. Rusałka

Miejski radny Stanisław Brzozowski z klubu Prawa i Sprawiedliwości skierował w ostatnim czasie szereg interpelacji do prezydenta Lublina, domagając się poprawy oświetlenia w kilkunastu miejscach. Spotkał się jednak z odmową. – Powinien się Pan zwrócić do PGE – podpowiada mu wiceprezydent Artur Szymczyk.


Radny domaga się lepszego oświetlenia na ul. Czechowskiej, ul. Rusałka czy ul. Wesołej, a także wejścia na cmentarza na Ponikwodzie (ul. Walecznych), poprawy oświetlenia skweru przy ul. Unickiej czy w dzielnicy Czechów Południowy (ul. Solarza, ul. Skołuby oraz parking przy al. Kompozytorów Polskich).

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta, odpisał radnemu, że latarnie należą w tych lokalizacjach do spółki energetycznej PGE Dystrybucja S. A. i tym samym gmina nie może podjąć się ich rozbudowy.

Radny prosił także prezydenta o przywrócenie zdemontowanych przed laty wysięgników z latarniami na elewacjach śródmiejskich budynków przy ul. Ewangelickiej, ul. Kołłątaja i ul. Chopina. – Brak tych opraw stanowi znaczące obniżenie odpowiedniego oświetlenia, a zatem i bezpieczeństwa, w ścisłym centrum Lublina – wskazywał Stanisław Brzozowski.

Także w tym wypadku miasto odmówiło interwencji, wskazując na fakt, że oświetlenie w tych rejonach miastach znajduje się na stanie majątkowym PGE. – Ponadto ewentualne wykonanie proponowanych przez Pana Radnego prac wymagałoby uzyskania stosownych zgód właścicieli budynków – co wobec zaistniałych w przeszłości faktów (zaniechanie ponownego montażu oświetlenia po remontach obiektów z woli ich zarządców) oraz wobec konieczności dużej ingerencji w obecne elewacje budynków wydaje się mało prawdopodobne – dodał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Stanisław Brzozowski (PiS) nie zraża się jednak uzyskanymi odpowiedziami i kontynuuje zabiegi o poprawę oświetlenia dróg w mieście. 6 lutego skierował na ręce prezydenta Lublina kolejne pismo w tej sprawie. Tym razem prosi o poprawę oświetlenia drogi wewnętrznej prowadzącej ze Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego do ul. Jaczewskiego. Na ten wniosek prezydent jeszcze nie odpowiedział.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here