Oświetlonym ciągiem przez Bystrzycę

Ścieżka pieszo-rowerowa na przedłużeniu ulicy Rąblowskiej będzie oświetlona i monitorowana. To było wiadome już od ubiegłego roku, ale teraz staje się faktem. Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na wykonanie tej inwestycji.


Co prawda przedsięwzięcie będzie gotowe dopiero jesienią, ale to i tak dobra wiadomość dla wszystkich spacerowiczów i rowerzystów, ale szczególnie dla radnego Piotra Popiela (PiS), który w sprawie poprawy bezpieczeństwa na tej ścieżce wylał „litry atramentu” pisząc interpelacje o jej oświetlenie i monitoring, ale również ustawienie słupków, które uniemożliwiałyby wjazd na ścieżkę samochodami. Takie przypadki bowiem się zdarzały i to nie rzadko.

Ratusz odpowiadając na interpelacje radnego zapewniał, że te problemy zostaną rozwiązane, ale obiecane słupki w końcu nie stanęły, za to oświetlenie i monitoring, który powinien również skutecznie powstrzymać kierowców przed wjeżdżaniem na ścieżkę, znalazły się w wybranym do dofinansowania w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego projekcie „Chodnikiem przez Bystrzycę”.

Na jego realizację w tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano ponad 192 tys. zł. Do ogłoszonego przez Ratusz przetargu na budowę oświetlenia i monitoringu ciągu pieszo-rowerowego wraz z zasilaniem dla potrzeb stacji naprawy rowerów stanęły dwie firmy. Tańsza z nich, złożona przez lubelską firmę ELPI, opiewa na 153,5 tys. zł.

Na wykonanie zadania wykonawca będzie miał cztery miesiące od podpisania umowy. ZM

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here