Oszukał kilkaset osób

20-letni Konrad G. z Chełma zamiast skończyć szkołę i iść do pracy, postanowił, że będzie żył na cudzy rachunek. Śledczy udowodnili, że oszukał przez Internet 425 osób na różne kwoty. Został skazany na karę bezwzględnego więzienia.

Chłopak zamieszczał w Internecie ogłoszenia o sprzedaży sportowych butów, deskorolki, padów, telefonów etc. Kupujący płacili przelewem i na tym się kończyło, bo zakupionych towarów nigdy nie widzieli na oczy.

2 marca ub. r. Konrad G. został po raz pierwszy zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty i został zwolniony do domu. Pod koniec kwietnia sytuacja powtórzyła się, aż w końcu 10 grudnia 2020 r. sąd aresztował podejrzanego o dokonanie już szeregu oszustw. G. „siedział”, a śledczy badali sprawę. Doliczyli się aż 425 pokrzywdzonych! Ustalono, że 20-latek wyłudzał od ofiar średnio po kilkaset złotych (najmniej 70, najwięcej 1000 zł, najczęściej było to ok. 400-500 zł).

Liczące kilkadziesiąt tomów akta sprawy trafiły do sądu, a G. wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. Teraz zapadł wyrok, zgodnie z którym 20-latek został uznany winnym i skazany na 2 lata pozbawienia wolności z zaliczeniem okresu aresztu tymczasowego (w praktyce zostało mu do „odsiadki” około roku). Do tego sąd nałożył na niego obowiązek naprawienia szkody, czyli zwrot wyłudzonych pieniędzy wszystkim 425 osobom z całej Polski. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here