Oszustki okradły seniorów

Pieniądze i biżuterię straciło w miniony czwartek starsze małżeństwo z gminy Kamień po wizycie dwóch nieznajomych. Do mieszkania kobiety wprosiły się pod pretekstem sprzedaży kap.

(11 stycznia) Przed południem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży na terenie jednej z miejscowości w gminie Kamień. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do domu 85-letniej kobiety i jej 91-letniego męża przyszły dwie nieznane im kobiety.
– Pod pretekstem sprzedaży kap weszły do środka i zaczęły rozkładać oferowany towar. Były natarczywe, a rozkładane przez nie kapy ograniczały widoczność. Gdy w pewnej chwili starszy pan zaczął je wypraszać, opuściły mieszkanie. Po ich wyjściu okazało się, że z jednego z pomieszczeń w domu zginęły pieniądze i złote obrączki – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Oszukane i okradzione małżeństwo seniorów oszacowało łączną wartość strat na ponad 4,5 tys. zł. Teraz policjanci poszukują oszustek i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu przypadkach i kontaktach z nieznajomymi. (pc)