Oszustwo „na szklankę wody”

Policja ostrzega seniorów: nie dajcie się oszukać „na wodę”. To kolejny, perfidny sposób złodziei, którzy pukają do drzwi starszych osób.

Mieszkańcy osiedla XXX-lecia w Chełmie zaczęli zgłaszać, że w ostatnim czasie odwiedzają ich podejrzane, młode osoby. Pukają do drzwi pod pretekstem napicia się szklanki wody.
– Jednego dnia w progu stanął młody mężczyzna. Prosił, żebym wpuściła go do środka i dała coś do picia. Mówił, że jest bardzo spragniony, a nie ma pieniędzy. Nie wpuściłam. Następnego dnia zapukała młoda kobieta, prosząc o to samo.

Od razu zwęszyłam szwindel. To na pewno była jego wspólniczka. Gdybym ją zaprosiła do mieszkania i poszła do kuchni po wodę, wykorzystałaby moment i ukradła pieniądze z torebki – mówi mieszkanka osiedla.

Jak opowiada kobieta, „spragniona para” próbowała dostać się również do mieszkań innych starszych osób w okolicy.

Chełmscy policjanci przyznają, że pod koniec sierpnia wpłynęło do nich zawiadomienie o próbie oszustwa „na wodę”. Przestrzegają przed zapraszaniem obcych do domu. Ważne, by zwłaszcza starsze i samotnie mieszkające osoby zachowały ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, którzy chcą wejść do ich domów. Oszuści wykorzystują uprzejmość i dobre serce, a w rezultacie bez skrupułów kradną pieniądze i wartościowe rzeczy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here