Oto nasze „Młode Talenty”

Ballo i Piotr Morlewski - zastępca redaktora naczelnego Nowego Tygodnia

Choć nie w takiej formie, jak planowaliśmy, gdyż z uwagi na panującą epidemię musieliśmy zrezygnować z organizacji finałowej gali – w ubiegłym tygodniu indywidualnie wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu „Młody Talent”. Oto oni:

Zdobywcy I miejsca: Mini Formacja Ballo Art, działająca przy MDK w Chełmie, w składzie: Natalia Celińska, Paulina Ćwikła, Wiktoria Kozik, Zuzanna Paluch, Nikoletta Szulc, Weronika Wanarska i Aleksandra Zienkiewicz. Dziewczyny rozwijają swoje umiejętności taneczne pod czujnym okiem Sabiny Englot – nauczyciel tańca jazzowego w MDK. Uczestniczą w wielu warsztatach tanecznych w całym kraju, a swój bogaty repertuar – oscylujący w granicach modern dance, jazzu, emocjonujących etiud tanecznych i widowiskowych form teatru tańca – prezentują na niezliczonych pokazach. Formacja stała się nie tylko wizytówką MDK, ale także całego Chełma, jeśli nie całej Lubelszczyzny. Tancerki wielokrotnie były nagradzane za talent i kunszt w turniejach, przeglądach i festiwalach (w kat. zespołów, solo oraz duety) na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym. Ich występy poruszają widzów do łez.

Agata z mamą Ewą (pierwsza z prawej) i ciocią Marzeną

Laureatka II miejsca: młoda i niezwykle utalentowana Agata Pacan. Uczennica Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie ma niecodzienną, jak na dzisiejsze nastolatki, pasję – sama szyje i projektuje ubrania. Swój talent krawiecki rozwija pod okiem cioci Marzeny Wawrzyszko, której pracownia mieści się w Krasnymstawie.

Hania Krzywińska

Laureatka III miejsca: Hanna Krzywińska (13 lat). Uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie, której śpiewanie jest pasją od najmłodszych lat. Pierwsze sukcesy wokalne odnosiła już w przedszkolu, wygrywając wiele konkursów. W 2017 roku zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie kolęd i pastorałek, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Była najmłodszą uczestniczką Chadek Gospel Choir, obecnie zaś uczęszcza na zajęcia do Chadek Musical Academy.

Witek z Łukaszem Żebrowskim w studio sQuat

Zdobywca nagrody specjalnej jury: Witek Martyniuk. Tegoroczny maturzysta i absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, który śpiewa od 6 roku życia wszędzie, gdzie tylko może i – jak mówi – wciąż nie udaje mu się przestać. Najlepiej czuje się w dwóch gatunkach muzycznych: jazzie i R&B. Swój talent wokalny Witek szlifuje pod okiem Łukasza Żebrowskiego w studio nagrań sQuat.

Pani Justyna Zielińska wygrała nagrodę czytelnika za oddany głos

Gratulujemy laureatom, zaś wszystkim czytelnikom dziękujemy za udział w zabawie oraz za każdy oddany głos na swojego faworyta. Już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji plebiscytu i do śledzenia naszych kolejnych konkursów, w których do wygrania są równie atrakcyjne nagrody.

Konkurs zorganizowany został we współpracy z Fundacją „Młode Talenty”. Fundatorem nagród jest Grzegorz Raniewicz – poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here