Otwarcie tuż tuż

IKEA Lublin pod koniec sierpnia przyjmie pierwszych klientów.

Już wkrótce pierwsi klienci sklepu IKEA w Lublinie zrobią zakupy. Budowa dziesiątego w Polsce, a drugiego pod względem wielkości po wrocławskim marketu szwedzkiej sieci została już praktycznie zakończona. Obecnie przy Al. Spółdzielczości Pracy trwają odbiory, montowane są regały do składania produktów, a także urządzana jest część pokazowa, w której prezentowana będzie oferta firmy. Lublinianie będą mieli w czym wybierać. W sklepowym asortymencie znajdzie się blisko 10 tysięcy produktów!

Do lubelskiego sklepu IKEA przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie można dojechać nie tylko samochodem oraz komunikacją miejską (linie 23 i 42 będą miały pętle na przystanku IKEA Kupiecka), ale także rowerem, po ścieżce wybudowanej przez szwedzką sieć.

IKEA nie zdradza jeszcze dokładnej daty otwarcia sklepu, ale wiadomo już, że pierwsi klienci zrobią zakupy w nowym markecie pod koniec sierpnia.
Budynek jest już gotowy. Obecnie trwają prace w środku.
– Montowane są regały do składowania produktów. Urządzamy również częśc pokazową, tzw. showwroom, w której prezentowana będzie oferta naszej firmy – mówi Agata Czachórska z IKEA Retail.
Klienci, którzy wybiorą się do IKEA przy Al. Spółdzielczości Pracy, będą mieli w czym wybierać. W asortymencie lubelskiego sklepu, drugiego pod względem wielkości w Polsce po wrocławskim (powierznia 33 500 mkw), znajdzie się blisko dziesięć tysięcy produktów. Oczywiście nie zabraknie tych z najnowszego katalogu (piszemy o nim poniżej), który swoją premierę mieć będzie 21 sierpnia.
Do lubelskiego sklepu IKEA przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie można dojechać nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejską. Końcowe przystanki przy IKEA mieć będą linie nr 23 i 42, które dotychczas kończyły swój bieg na osiedlu Paderewskiego na Czechowie. Na lublinian, którzy będą chcieli przyjechać do IKEA rowerem na przykład na niewielkie zakupy czy też do sklepowej restauracji na słynne szwedzkie klopsiki, czekać będą udogodnienia – do sklepu, a także centrum handlowego, którego otwarcie planowane jest na IV kwartał, prowadzi bowiem ścieżka rowerowa. KB

W liczbach

10 sklep IKEA w Lublinie jest dziesiątym w Polsce i jednym z ponad 400, które na świecie posiada skandynawska firma.
67 punktów sprzedaży ma być w IKEA Centers przy Alei Spółdzielczości Pracy. Wśród najemców będą między innymi market Intermarché, księgarnia Świat Książki, Euro RTV AGD, Martes Sport oraz Rossmann.
240 tylu pracowników znalazło zatrudnienie tylko w samym sklepie IKEA, w całym centrum będzie ich ponad dwa razy więcej.
2000 miejsc parkingowych będą mieli do dyspozycji klienci całego centrum
33 500 m2 wynosi powierzchnia handlowa sklepu IKEA i będzie jedną z większych w Polsce
57 500 m2 liczyć będzie powierzchnia handlowa całego centrum, czyli ponad 8 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, które oddane zostanie do użytku w IV kwartale 2017 roku