Otworzyli serca dla Wiktora

Ponad 27 tys. zł udało się uzbierać podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego w Łopienniku Nadrzecznym dla chorego na nowotwór mózgu ojca dwójki dzieci Wiktora Pacana.

Kilka tygodni temu opisaliśmy dramatyczną historię Wiktora Pacana. Mieszkaniec Majdanu Krzywskiego w październiku 2010 r. po ataku padaczki trafił do szpitala. Zdiagnozowano wówczas u niego guza mózgu, glejaka III stopnia. Po ciężkiej operacji, chemioterapii i radioterapii wszystko wskazywało na to, że mężczyzna pokonał chorobę.

Niestety, po ośmiu latach, w listopadzie 2018 roku, po badaniu kontrolnym rezonansem magnetycznym okazało się, że złośliwy guz powrócił. – Teraz, kiedy guz złośliwy znów zaatakował, będę potrzebował środków na leczenie oraz dalsze konsultacje. Szansą na odzyskanie mojego zdrowia jest kosztowne leczenie, które odbywa się wyłącznie w Niemczech i wynosi ono około 40 tysięcy euro – mówił wówczas Nowemu Tygodniowi pan Wiktor. Artykuł nie pozostał bez echa.

Gmina Łopiennik Górny na czele z wójtem Arturem Sawą, przy pomocy Doroty Sawy z Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łopienniku Górnym, postanowili zorganizować koncert charytatywny dla Wiktora. Wydarzenie odbyło się w hali SP w Łopienniku Nadrzecznym i okazało się sukcesem. W zbiórce brali udział m.in. poseł Teresa Hałas i przewodniczący rady powiatu krasnostawskiego Witold Boruczenko.

– Kasa policzona. Zebraliśmy wspólnie do puszek kwotę 27 tysięcy 51 zł i 22 grosze oraz 14 303 zł z licytacji przedmiotów, które otrzymałam od wielu osób. Wójt i przewodniczący rady gminy Fajsławice przywieźli ponad 1400 zł, które zebrali radni i pracownicy gminy Fajsławice, a 10 600 zł przywiozła pani dyrektor szkoły w Jaślikowie wraz z panem radnym od mieszkańców Jaślikowa oraz datków zebranych przy kościele, 700 zł przywiozła pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Łopienniku Dolnym, 1000 zł przekazane zostało przez Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie – wylicza Dorota Sawa i dodaje: – Dzisiejszy dzień przyniósł wiele wzruszeń i cudownych emocji.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia i tym, którzy swoją obecnością wsparli to dzieło – dodaje.

Przypominamy, że mimo pomocy wielu osób pan Wiktor wciąż nie uzbierał odpowiedniej kwoty na operację w Niemczech i wciąż potrzebuje naszej pomocy. By jej udzielić wystarczy wejść na stronę: www.skarbonka.alivia.org.pl/wiktor-pacan. Pieniądze można też przelać na konto: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831, tytuł przelewu „Darowizna dla Wiktor Pacan 110946” lub przekazać 1% na OPP.

– Wiem, że mam, dla kogo walczyć i żyć, potrzebuję jednak od Państwa wsparcia finansowego. Proszę o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka – apeluje mężczyzna. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here