Owocem Ducha jest miłość

Pod takim hasłem już w najbliższy piątek, 3 sierpnia, z Lublina wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do poszczególnych grup można zapisywać się w sekretariacie, który działa w godz. 10-17 przed archikatedrą.


Co roku na pątniczy szlak wybierają się tysiące wiernych z Lubelszczyzny: zarówno doświadczeni pątnicy, jak i ci zupełnie nowi. Darek Dragan ze Świdnika będzie podążał do Częstochowy już po raz 10. Jak przyznaje, każda pielgrzymka jest wyjątkowa na swój sposób. – Powodem, dla którego wędruję, są przede wszystkim ludzie oraz panująca na szlaku przyjazna atmosfera, a wszystko to oparte jest na pogłębianiu relacji z Bogiem – mówi Darek. – Z roku na rok zmienia się nasze podejście do życia, wiary, otaczających nas ludzi, a pielgrzymka to dobry moment, aby uporządkować nasze sprawy duchowe, sercowe, aby zaleczyć rany, a przede wszystkim, aby poznać dobrych i ciepłych ludzi, na których można liczyć w każdej chwili.

Brak miejsca na obawy

Zwiększa się liczba osób, które na pątniczy szlak ruszają po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Co ich motywuje i czy czegoś się boją? Krzysztof Rusak z Lublina mówi, że dla niego jest to kwestia wiary i wewnętrznej potrzeby. – Nadrzędnym celem jest dla mnie spotkanie z Bogiem, ale oprócz tego patrzę na to jako na pewnego rodzaju, mniejsze lub większe, wyzwanie, sprawdzenie wydolności organizmu na dłuższej trasie – jest to bardziej przyziemny argument dla osoby, która żyje aktywnie fizycznie – opowiada Krzysztof. – W zasadzie przed wyruszeniem na trasę nie czuję żadnego lęku, mam dwie nogi, jestem osobą sprawną fizycznie, lubię ludzi i jestem w życiu skrajnym optymistą.

Przypominamy, że ci, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować, mogą wesprzeć innych poprzez Fundusz „Idę z Tobą”. – Stworzyliśmy ten fundusz, by umożliwić pielgrzymowanie osobom mniej zamożnym, ale dajemy też szansę osobom, które pozostają w domach – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki. – Duchowi pielgrzymi są dla nas wielkim wsparciem. Mamy świadectwa, które mówią o potędze modlitwy popartej wyrzeczeniami i trudem wędrowania. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie, prosimy też o wasze wsparcie – dodaje ks. Ładniak.

Więcej informacji o trasie, tegorocznych konferencjach, niezbędniku pielgrzyma i innych kwestiach znajduje się na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here