Palił, niszczył, demolował

Budynek poczty, II LO w Chełmie, motorower, samochód – 22-latek wyżywał się na wszystkim, co stanęło mu na drodze. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W ostatnim czasie dyżurny chełmskiej komendy otrzymał kilka zgłoszeń o uszkodzeniu mienia, do których doszło na terenie Chełma. Pod koniec lutego, na os. Dyrekcja Dolna, wandal wybił tylną szybę w Seacie Cordoba. Kilka dni później rozbił dwa banery świetlne na budynku poczty, uszkodził drzwi II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, a w niedzielę (5 marca) rzucił na schody obok bloku przy ul. Wolności motorower i podpalił pojazd. Chodził i dewastował, a inni łapali się za głowy, kto pokryje koszty naprawy.
– Pokrzywdzeni w tych sprawach oszacowali łączną wartość strat na ponad 4 tysiące złotych – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Kryminalni ustalili sprawcę. To 22-letni chełmianin, notowany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu. W środę (8 marca) mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (pc)