Pallotti zaprasza do IV klasy

Już od dwóch lat funkcjonuje bezpłatna publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego. Popularna wśród uczniów placówka, której podstawą jest wychowanie w duchu katolickim, oferuje wolne miejsca w klasie czwartej. Jej atutem jest wysokim poziom nauczania, przyjazna atmosfera, kameralność oraz dobre położenie przy al. Warszawskiej 31.


Placówka, która przez lata z sukcesami funkcjonowała jako Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego, w wyniku reformy oświaty, dwa lata temu przekształciła się w publiczną szkołę podstawową. Na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy dydaktyczne – W tym roku 12 naszych uczniów zdobyło tytuły laureatów w konkursach kuratoryjnych – mówi Iwona Bryła, wicedyrektor szkoły.

Szkoła ściśle współpracuje z rodzicami – wielu z nich zaprasza uczniów „Pallottiego” do swoich zakładów pracy, gdzie mogą zobaczyć, jak wygląda praca w danym zawodzie. W szkole dobrze funkcjonuje również doradztwo zawodowe, a uczniowie mają specjalne godziny poświęcone wyborowi przyszłej ścieżki zawodowej. Mogą też skorzystać z zajęć logopedycznych, dokształcających czy bardzo bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.

– Cały czas poszerzamy naszą ofertę zajęć dodatkowych. W szkole działają m.in. kółka plastyczne, szachowe, polonistyczne, matematyczne czy dziennikarskie. Mamy też szkolny chór i teatr – dodaje pani wicedyrektor Agnieszka Krupa. Obecnie Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego funkcjonuje w oparciu o dawną kadrę z liceum i gimnazjum. Zwłaszcza Pallotyńskie Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Lublinie cieszyło się doskonałymi wynikami, zajmując wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” (wielokrotnie zdobyło tytuł „Złotej Szkoły”). W placówce jest również czynna od 7.00 do 17.00 świetlica i stołówka.

Szkoła mocno związana z kościołem parafialnym pw. Wieczerzy Pańskiej, nie jest gigantyczną, gwarną podstawówką. W każdym roczniku funkcjonują tu po dwa oddziały klasowe, a liczba wszystkich uczniów w szkole podstawowej wynosi obecnie 336 osób. – Naszym atutem jest na pewno otwarcie się na zewnątrz, uczniowie często wyjeżdżają na wycieczki, odwiedzają ciekawe miejsca, mają warsztaty i spotkania. W naszej szkole gościło wiele ciekawych osób, ostatnio m.in. lubelscy żużlowcy – podkreśla wicedyrektor Iwona Bryła.

– Szkoła ma wyraźnie katolicki charakter, dyrektorem jest ks. Andrzej Zelek, ale oczywiście zapraszamy każdego ucznia. Wymagamy tylko uszanowania naszych wartości – dodaje pani Agnieszka Krupa. Szczegóły dotyczące rekrutacji do klas czwartych i oferta szkoły dostępna jest w sekretariacie pod numerem telefonu 81 533 82 05, warto też zajrzeć na stronę internetową: www.sp-pallotti.pl. Emilia Kalwińska