Pamięci Niemena

28 maja o godz. 16 w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego odbędzie się dwudziesty szósty koncert Gloria Vitae. Tym razem poświęcony pamięci Czesława Niemena.

– Widzowie będą mogli przypomnieć sobie twórczość Czesława Niemena i po raz kolejny przeżyć chwile wzruszenia i zadumy – zapowiada Andrzej Leńczuk, prezes stowarzyszenia Gloria Vitae. Przypomina, że w tym roku przypada 50. rocznica wydania płyty „Dziwny jest ten świat” Niemena, który koncertował w Krasnymstawie dwukrotnie – w 1990 i 1992 roku. – W programie koncertu znajdą się największe przeboje Czesława Niemena, ale też Marka Grechuty i Ewy Demarczyk w bardzo ciekawej aranżacji na chór i kwintet instrumentalny – zapowiada. Na scenie pojawią się wokalistki z Ukrainy, chóru „Proforma” i muzycy orkiestry symfonicznej. Honorowy patronat nad koncertem objęli: wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, a patronat medialny sprawuje „Nowy Tydzień”.
Koncerty Gloria Vitae organizowane są od 26 lat z udziałem wybitnych artystów. W Krasnymstawie wystąpili m.in.: Marek Grechuta, Anna Szałapak, Hanna Banaszak, Anna Maria Jopek, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Edyta Gepert, Jacek Wójcicki, Stanisław Soyka, Jerzy Zelnik i Jan Nowicki. (kg)