Pani Marianna ukończyła 109 lat!

Uśmiechnięta, pogodna i zawsze pomocna – tak o Mariannie Błaziak z Kolonii Dobryniów w gminie Łopiennik Górny mówią wszyscy ci, którzy ją znają. 14 września najstarsza mieszkanka województwa lubelskiego obchodziła swoje 109. urodziny!

Przepiękna pogoda i wielu gości towarzyszyły pani Mariannie w jej święcie. Był tort, życzenia, prezenty, a cała uroczystość odbyła się przy słynnej jabłoni, przy której mieszkanka Dobryniowa Kolonii lubi spędzać czas, a która – jak jubilatka – także ma 109 lat. Z okazji urodzin starosta krasnostawski Janusz Szpak wraz z Arturem Sawą, kierownikiem USC w Łopienniku Górnym wybrali się do domu pani Marianny, by osobiście złożyć jej najserdeczniejsze życzenia.

– Jubilatka mimo swoich 109. urodzin bardzo dobrze radzi sobie w życiu codziennym – podkreśla Ewelina Rudy, rzecznik powiatu krasnostawskiego. – Zapytana, jak spędziła poprzedni rok, odpowiedziała z humorem: A nic takiego nie robiłam, cały czas próżnowałam – dodaje rzecznik. Ale pani Marianna wciąż jest aktywna. Codziennie ogląda wiadomości, interesuje się tym, co dzieje się w Polsce i na świecie, do czytania nie potrzebuje okularów.

Marianna Błaziak urodziła się w 1909 r. w rodzinie carskiego oficera, gdy Polski nie było na mapie Europy. Całe życie ciężko pracowała na roli. Miała 9 lat, gdy odradzała się Rzeczpospolita. Przeżyła dwie wojny światowe. Młodzieńcze lata spędziła bardzo aktywnie, pełniąc wiele społecznych funkcji, m.in. jako siostra PCK. Wychowała czworo dzieci, doczekała się siedmiorga wnucząt, 15 prawnucząt, a nawet 8 praprawnuków! Pytana o receptę na długowieczność nie wymienia jednej. Jej bliscy podkreślają jednak, że zawsze była pogodna i bardzo pomocna. W dniu 109. urodzin panią Mariannę odwiedzili też dziennikarze TVP Lublin i Radia Lublin. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here