Pani sekretarz kandyduje

Sekretarz i była wicewójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik postanowiła, że będzie kandydować na wójta w październikowych wyborach samorządowych.

– Decyzję o kandydowaniu na wójta gminy Krasnystaw podjęłam w oparciu o doświadczenie i efekty mojej 17-letniej pracy w urzędzie gminy Krasnystaw – mówi Nowemu Tygodniowi Edyta Gajowiak-Powroźnik. – W jej podjęciu utwierdziło mnie także szerokie poparcie mieszkańców naszej gminy, którzy docenili moją pracę zarówno na obecnym stanowisku sekretarza, jak i na wcześniejszym, czyli zastępcy wójta – dodaje.

Gajowiak-Powroźnik podkreśla, że nigdy nie unikała trudnych wyzwań. W urzędzie przeszła przez wszystkie szczeble, zaczynając od stanowiska stażysty. – Moje awanse na wyższe stanowiska były zawsze efektem ciężkiej i wytrwałej pracy na rzecz gminy. Przykład: do awansu na stanowisko zastępcy wójta przyczynił się dodatkowy kilkumilionowy dochód dla gminy w wyniku zakończonego postępowania, do prowadzenia którego zostałam wyznaczona jednoosobowo. Rozwiązywałam z pozytywnym skutkiem różne trudne wyzwania, m.in. przy budowie Orlika, inwestycji na Zamku w Krupem, wieży ariańskiej w Krynicy, przy schetynówkach – wylicza.

Kandydatka na wójta gminy Krasnystaw podkreśla, że dzięki wsparciu męża i rodziny czas wolny, którego zawsze było mało, poświęciła dodatkowym projektom społecznym, takim jak Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus” (działania na rzecz rozwoju instytucji kulturalnych), Szlak Jana III Sobieskiego (projekt na rewitalizację zamku w Krupem), Obszar Funkcjonalny „Krasnystaw Plus” (projekt termomodernizacji obiektów szkolnych), czy Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Krasnystaw (pozyskanie pomocy żywnościowej dla ubogich mieszkańców gminy).

Sekretarz chce by pod jej przywództwem gmina dalej rozwijała się w następujących kierunkach: drogownictwie, oświacie, kulturze, sporcie i sprawach społecznych. – Szczegóły zostaną przedstawione na spotkaniach z mieszkańcami gminy oraz w materiałach wyborczych, które ukażą się w najbliższym okresie – zapowiada. (kg)