Panie z dwoma medalami

Dwa medale na zakończenie sezonu zdobyły chełmskie zapaśniczki podczas, jednego z największych w Europie, międzynarodowego turnieju zapaśniczego „Czarny Bór Open”.

 

Rozgrywany już po raz jedenasty w Czarnym Borze koło Wałbrzycha turniej zgromadził w tym roku rekordową ilość zawodniczek. O medale rywalizowało 317 pań z 14 państw i najlepszych polskich klubów, w tym 8 zawodniczek MKS Cement-Gryf Chełm.
Wśród walczących rywalizowały medalistki mistrzostw świata i Europy oraz zwyciężczynie prestiżowych imprez. W tym doborowym międzynarodowym towarzystwie podopieczne, chełmskich trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zdołały dwukrotnie sięgnąć po medal. Na podium z brązowym medalem stanęła najstarsza w ekipie Anna Wawrzycka oraz najmłodsza Natalia Karbowiak. Wysoko punktowane siódme miejsce zajęła Patrycja Dudek. Ósmą lokatę wywalczyła Marlena Kister, a na dziewiątych miejscach zostały sklasyfikowane Zuzanna Zubowicz i Katarzyna Kamińska. Zawody w Czarnym Borze były ostatnią imprezą w tegorocznym udanym sezonie dla chełmskich zapaśniczek. Po zakończonym turnieju pięć zawodniczek chełmskiego klubu, które mają przynależność do kadry narodowej pozostało w Wałbrzychu na międzynarodowym zgrupowaniu szkoleniowym.(red)